کد خبر: 7199 A

بعد از ظهر چهارشنبه و در میان استقبال اعضای دبیرخانه ششمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان، گروه های تئاتر کشورآلمان،فرانسه،لهستان و عراق وارد این شهر مرزی شدند.

ایلنا - مریوان: چهار گروه خارجی شرکت کننده در هفتمین جشنواره بین المللی تئا‌تر خیابانی مریوان وارد این شهر شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ بعد از ظهر چهارشنبه و در میان استقبال اعضای دبیرخانه ششمین جشنواره بین المللی تئا‌تر خیابانی مریوان، گروه‌های تئا‌تر کشورآلمان، فرانسه، لهستان و عراق وارد این شهر مرزی شدند.

دبیر هفتمین جشنواره بین المللی تئا‌تر خیابانی مریوان در این رابطه به خبرنگار ایلنا در مریوان گفت: اهل کجایی به کارگردانی «می‌شائل اولفیک» از آلمان، زندگی ببخش به کارگردانی «هونر تاهیر» از کردستان عراق و همچنین اجراهای کارگاهی توسط کشورهای فرانسه و لهستان به اجرا درخواهند آمد.

ئاوات حسامی تصریح کرد: این گروه‌ها که برای دومین بار است در این جشنواره شرکت می‌کنند در روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه در پارک ملت و محدوده دریاچه زریوار به اجرای نمایش خواهند پرداخت.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم که با برگزاری جشنواره بین المللی تئا‌تر خیابانی در مریوان زمینه برای توسعه و اعتلا بیش از پیش این نوع نمایش وحضور کشرهای خارجی در سطح کشور فراهم شود.

هفتمین دوره جشنواره بین‌المللی تئا‌تر خیابانی مریوان از فرداجمعه هفتم تا ۱۱ مهرماه سال جاری با دبیری «قباد میمنت آبادی» به مدت پنج روز در این شهرستان برگزار می‌شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر