کد خبر: 74409 A

از اماکن تاریخی و گردشگری کردستان؛

بازدید رایگان کلیه اعضای سرای روزنامه نگاران کشور با ارائه کارت شناسایی سرا یا معرفی‌نامه کتبی از تاریخ انعقاد این تفاهم نامه به مدت 5 سال خواهد بود.

ایلنا: همزمان با هفته گرامی‌داشت میراث فرهنگی و طی تفاهم نامه‌ای بین سرای روزنامه نگاران با اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان، بازدید خبرنگاران سراسر کشور از اماکن تاریخی و گردشگری کردستان رایگان شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از سنندج، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان، در آیین امضای تفاهم‌نامه همکاری بین سرای روزنامه‌نگاران و این اداره کل در سنندج اظهار داشت: کردستان یکی از استان‌های غنی کشور از لحاظ منابع طبیعی، اماکن دیدنی و گردشگری است.

فرهاد میمنت‌آبادی تصریح کرد: وجود ده‌ها نوع صنایع دستی گران‌بها و منحصر به فرد به همراه آداب، سنن و ویژگی‌های منحصر به فرد فرهنگی و اجتماعی مردم کردستان، همگی پتانسیلی رای گسترش صنعت توریسم در این خطه از میهن اسلامی فراهم کرده است.

وی خاطر نشان کرد: بدون شک، نقش اصحاب رسانه نیز در راستای معرفی این توانمندی‌ها انکارناپذیر بوده و در همین راستا نیز طی این تفاهمنامه همکاری با سرای روزنامه‌نگاران از این تاریخ به بعد همه خبرنگارانی که به عضویت رسمی این سرا درآمده و دارای کارت شناسایی معتبر هستند،می توانند از سراسر کشور به بازدید اماکن تفریحی، تاریخی و گردشگری استان بیایند.

مدیر سرای روزنامه نگاران کردستان نیز در این مراسم از آمادگی کامل این سرا برای عملیاتی کردن مفاد این تفاهم نامه و گسترش فعالیت های تخصصی حوزه رسانه با محوریت گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی خبرداد و گفت: بازدید رایگان کلیه اعضای سرای روزنامه نگاران کشور با ارائه کارت شناسایی سرا یا معرفی نامه کتبی از تاریخ انعقاد این تفاهم نامه به مدت 5 سال خواهد بود.

خبات ساعدی ابراز داشت: همچنین تمامی اطلاعات و اخباری که خبرنگاران بازدید کننده از مراکز بازدیدی درخواست می کنند با هماهنگی سازمان جهت انعکاس در نشریات و خبرگزاری ها در اختیار آنان قرار خواهد گرفت.
سرای روزنامه نگاران نیز با تشویق و ترغیب کلیه اعضای سرای روزنامه نگاران کشور با هماهنگی مدیر عامل سرا جهت عزیمت به استان و بازدید از اماکن تاریخی، فرهنگی و گردشگری و معرفی دستاوردها و توانمندی های حوزه صنایع دستی، میراث فرهنگی و گردشگری کردستان به سایر نقاط کشور تلاش خواهد کرد.
همچنین سرای روزنامه نگاران استان کردستان آماده است هر زمان که سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تقاضا نماید دوره آموزشی گردشگری را برای خبرنگاران استان برگزار کند.

 

 

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر