کد خبر: 74412 A

تشکیل و راه‌اندازی مجدد کمیته تخصصی بانوان خبرنگار عضو خانه مطبوعات در استان می‌تواند به عنوان پشتوانه اصلی کار خبری، گام‌های مفیدی را بردارد.

ایلنا: طی مراسمی با حضور مدیرعامل و بازرس خانه مطبوعات کردستان،اعضای کمیته تخصصی بانوان خبرنگار خانه مطبوعات استان معرفی شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از سنندج، در این انتخابات که شامگاه سه شنبه به همت خانه مطبوعات و سرای روزنامه نگاران کردستان و باحضور اکثر اعضاء، در خانه مطبوعات استان برگزار شد،هفت نفر از خبرنگاران با رای گیری به عنوان هیات موسس این انجمن انتخاب شدند.

 در این انتخابات به ترتیب روناک کنعانیان خبرنگار خبرگزاری رسا، شیلان صلواتی سرپرست خبرگزاری ایلنا، شنو نوری خبرنگار خبرگزاری شبستان، گلاویژ مرادی سرپرست روزنامه همبستگی و چنور صادقی خبرنگار خبرگزاری فارس به عنوان اعضای اصلی هیئت مدیره انجمن صنفی خبرنگاران کردستان انتخاب شدند.

همچنین در این انتخابات هایده آبادیان، سرپرست روزنامه امین، و شهناز مالک،سرپرست روزنامه کائنات، به عنوان دو عضو علی‌البدل کمیته بانوان خبرنگار استان انتخاب شدند.

مدیرخانه مطبوعات کردستان در این مراسم اظهار داشت: این اقدام در راستای ارائه خدمات بیشتر به اصحاب رسانه و بهبود در فعالیت و عملکرد خانه مطبوعات صورت گرفته است.

شیروان یاری با بیان اینکه پالایش اطلاعات جامع خبرنگاری، برای نخستین بار در خانه مطبوعات استان شکل گرفت، گفت: براساس پالایش انجام شده، بیشتر نیروی خبری خبرگزاری‌ها، مطبوعات و نشریات محلی و روزنامه‌های کثیرالانتشار را زنان تشکیل می‌دهند.

وی در ادامه مهم‌ترین ویژگی یک خبرنگار را علاقه و فارغ از هر گونه نگاه مالی و مادی برشمرد و افزود: این كمیته فضای مناسبی را برای تبادل اطلاعات، ارتقای سطح آگاهی بانوان خبرنگار و ارایه راهكارهای مطلوب و كاربردی به منظور بهبود سطح كمی و كیفی این حرفه ایجاد می‌كند.

مدیرخانه مطبوعات کردستان تصریح کرد: تشکیل و راه‌اندازی مجدد کمیته بانوان خبرنگار عضو خانه مطبوعات در استان می‌تواند به عنوان پشتوانه اصلی کار خبری گام‌های مفیدی را بردارد.

وی در پایان یادآور شد: امیدواریم که اعضای انجمن خبرنگاران استان در دور جدید همه تلاش خود را برای پیشبرد برنامه‌های انجمن و اعتلای جایگاه خبر و خبرنگاری به کار گیرند.

 

 

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر