کد خبر: 74423 A

سرپرست معاونت عمرانی استانداری کردستان:

شهرداری‌ها باید با اجرای برنامه‌های مقطعی و بلند مدت، زمینه جلب مشارکت مردم و سازمان‌ها را در این زمینه فراهم کنند و از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی برای انجام فرایند جمع آوری، تفکیک و دفن زباله حمایت کنند.

ایلنا: سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری کردستان،تلاش برای فرهنگ‌سازی در جامعه و آشناسازی خانواده‌ها با موازین و اصول طرح تفکیک از مبداء و پاکسازی طبیعت و محیط‌های شهری را از معضل زباله و نخاله‌ها ضروروی برشمرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از سنندج،امیر قادری شامگاه سه شنبه در نخستین جلسه کارگروه پسماند استان کردستان اظهار داشت: ساماندهی و جمع آوری زباله و پسماندها به ویژه در مناطق شهری استان مقوله اصلی و مهم در بحث تامین امنیت بهداشتی جامعه است که باید از سوی شهرداری ها در سایر دستگاه های متولی در اولویت قرار گیرد.

وی افزود: تولید زباله امروزه به عنوان یکی از معضلات جوامع بشری به شمار می رود و برای رسیدن به توسعه پایدار باید برنامه ریزی منسجم و اعتبارات مورد نیاز برای پیشبرد این امر تخصیص یابد و با مدیریت واحد و فراگیر در این زمینه صورت گیرد.

قادری تصریح کرد: در این راستا شهرداری‌ها باید با اجرای برنامه‌های مقطعی و بلند مدت زمینه جلب مشارکت مردم و سازمان‌های مردم نهاد را در این زمینه فراهم کنند و از سرمایه گذاری بخش خصوصی برای انجام فرایند جمع آوری، تفکیک و دفن زباله حمایت کنند.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری کردستان اذعان داشت: متاسفانه با وجود تلاش‌های شهرداری برای جلوگیری از تخلیه نخاله‌های ساختمانی در حاشیه شهرها شاهد تخطی برخی افراد فرصت طلب از قوانین و  تخلیه نخاله و زباله در حریم شهرها هستیم که موجب  آسیب رسانی به طبیعت و منابع طبیعی شده است.

وی در پایان بر لزوم تسریع در روند اجرای طرح تفکیک از مبداء زباله و پسماند در کردستان تاکید کرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر