کد خبر: 74457 A

در سقز به بهره‌برداری رسید؛

مجتمع مسكونی 90 واحدی محرومین شفق، مرکز آمادگی جسمانی سلامت، سالن چند منظوره گولان، طرح هادی روستای كمنتو، تجهیز درمانگاه بهداشتی درمانی صاحب و خانه كشتی طرح‌های افتتاح شده 29 اردیبشهت ماه جاری در سقز بود.

ایلنا: در سال‌روز گرامی‌داشت سفر مقام معظم رهبری به سقز، شش طرح عمرانی با اعتباری بیش از 45 میلیارد و 400 میلیون ریال در این شهرستان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرنگار ایلنا از سندج، افتتاح مجتمع مسكونی 90 واحدی محرومین شفق، یکی از جمله این طرح‌ها بود که از طرح‌های مصوب سفر مقام معظم رهبری به مناسبت سالروز تشریف فرمایی معظم له در شهر سقز به بهره برداری رسید.

این مجتمع در 9 بلوك و5  طبقه در زمینی به مساحت 3000 متر مربع(8086 مترمربع مساحت كل) با اعتبار 35 میلیارد و101 میلیون و 724 هزار ریال از محل تسهیلات مسكن و منابع داخلی بنیاد مسكن انقلاب اسلامی با حضور فرماندار شهرستان سقز وجمعی از مسئولان افتتاح شد.

بنابراین گزارش،مرکز آمادگی جسمانی سلامت نیز توسط بخش خصوصی با اعتبار یک میلیارد ریال ودر مساحت 300 متر در 29 اردیبهشت سالروزتشریف فرمایی مقام معظم رهبری به سقز با حضور فرماندار شهرستان سقز و مدیر كل اداره ورزش وجوانان  به بهره برداری رسید؛شایان ذکر است این پنجاهمین باشگاه خصوی ورزشی در سقز است.

براین اساس،سالن چند منظوره 29 گولانآموزش و پرورش،به مناسبت29 اردیبهشت سالروزتشریف فرمایی مقام معظم رهبری به سقز با سرمایه‌گذاری 400 میلیون ریال توسط همسر مرحوم حاج محمدصالح ستوده از خیران مدرسه ساز از دیگر طرح‌های عمرانی این شهرستان بود که به بهره برداری رسید.

در این مراسم، رستمی معاون اداره کل آموزش و پرورش و مدیر آموزش و پرورش سقز گفت:این سالن از محل درآمدهای آموزش و پرورش شهرستان با اعتبار 400 میلیون ریال جهت استفاده برای امور ورزش، برگزاری کلاس‌های آموزشی تدارک دیده شده است.

رستمی با اعلام اینکه زمین این سالن توسط خانواده مرحوم ستوده اهدا شده از اهدای 20 هزار متر زمین دیگر توسط این خانواده خیر خبرداد.

طرح هادی روستای كمنتو نیز با اعتبار 3 میلیارد ریال در این روستا از محل اعتبارات مصوب سفر مقام معظم رهبری در سالروز تشریف فرمایی معظم له به بهره برداری رسید.

شایان ذكر است كه هم اكنون 19 طرح هادی دیگر در روستاهای شهرستان در دست اجرا است كه 4 طرح آنها از محل اعتبارات  سفر پر خیر و بركت مقام معظم رهبری به شهرستان سقز است.

همچنین 150 طرح هادی مطالعه و مطالعات 10 روستای دیگر جهت اجری طرح هادی به اتمام رسیده است.

روستای كمنتو از توابع بخش زیویه شهرستان سقز است كه در 15 كیلومتری سقز واقع شده و دارای 282نفر جمعیت و 56خانوار است.

به مناسبت29 اردیبهشت، سالروز تشریف فرمایی مقام معظم رهبری به سقز درمانگاه بهداشتی درمانی شهر صاحب تجهیز شد که برای تجهیز این درمانگاه 500 میلیون ریال از منابع داخلی دانشگاه علوم پزشكی هزینه شده است.

افتتاح خانه كشتی از دیگر طرح‌ها بود که در زمینی به مساحت 1100 متر و اعتبار 5 میلیارد و 500 میلیون ریال در سالروز تشریف فرمایی مقام معظم رهبری به سقز به بره برداری رسید.

 هم اكنون 1000 نفر در شهرستان سقز در رشته ورزشی کشتی و36 هیات ورزشی در رشته های مختلف مشغول فعالیت هستند.

این طرح‌ها با حضور فرماندار شهرستان سقز،‌امام جمعه،‌مدیران كل ورزش وجوانان وبنیاد مسكن انقلاب اسلامی و برخی از مسئولان شهرستان ‌به بهره برداری رسید.

 

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر