کد خبر: 75391 A

رئیس كل دادگستری كردستان:

احترام به قانون و اعمال صحیح آن قطعا موجب برگزاری انتخاباتی آرام، بدون تخلف و پرشکوه خواهد شد/ رسیدگی خارج از نوبت به جرائم انتخاباتی از طریق شعب ویژه در محاکم استان از جمله برنامه‌های ستاد پیشگیری از تخلفات و جرائم انتخاباتی است.

ایلنا: رئیس کل دادگستری کردستان گفت: ستادها باید به عنوان مجموعه ای از قوه قضائیه تحت عنوان ستاد پیشگیری از تخلفات و جرائم انتخاباتی، باید با رصد تخلفات و تدبیر و پیشگیری، مانع از وقوع هرگونه تخلف در امر برگزاری این حماسه عظیم شوند.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از سنندج، علی اکبر گروسی در جلسه ستاد پیشگیری از تخلفات و جرائم انتخاباتی کردستان، حرکت در مسیر قانون و اجرای منویات مقام معظم رهبری را ضامن حضور با شکوه و خلق حماسه سیاسی و اجتناب از تخلفات دانست و بر رعایت قانون تاکید کرد.

وی با بیان اینکه تقارن مبارکی است که انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در ماه رجب المرجب برگزار می‌شود، تصریح کرد: احترام به قانون و اعمال صحیح آن قطعاً موجب برگزاری انتخاباتی آرام، بدون تخلف و پرشکوه خواهد شد.

گروسی افزود: مدیران جامعه اسلامی در مرحله اول مقید به اجرای قوانین و مقررات به عنوان بهترین معروف باشند که مایه خیر و برکت در اعمال خواهد بود و خداوند را حاضر و ناظر بر اعمال خود بدانند به همین جهت ماه عظیم الشان رجب ماه بسیار خوبی برای انجام وظیفه و امانتی که به ما محول شده است خواهد بود.

رئیس کل دادگستری استان ابراز داشت: جریان هر دو انتخابات در مسیر آرام و طبیعی خود در حال حرکت است و در استان جای هیچ گونه نگرانی نیست وخوشبختانه تمام مدیران اجرایی و دست اندر کاران امر انتخابات که دارای تجربه‌اند و آشنایی کاملی هم به وظایف خود را دارند.

وی احترام به قانون را نیاز اصلی برای برگزاری انتخاباتی باشکوه در این استان عنوان کرد و یادآور شد: این امر خود یکی از عوامل افزایش اعتماد مردم و زمینه ساز اجرای قوانین است.

گروسی وظیفه اصلی مدیران نظام و مجریان امر انتخابات را در کمال بی طرفی ضامن حفاظت و صیانت از اموال دولتی دانست و خاطرنشان کرد: مدیران دولتی که نمایندگان نظام هستند باید از هرگونه اقدام شائبه انگیز پرهیز و طبق شرح وظایف خود اقدام کنند و این را مطلع باشند که کارگزار هیچ کاندیدایی نیستند و در کمال بی طرفی باید به وظیفه خود عمل کنند.

وی در پایان در پایان به پیش‌بینی‌های صورت گرفته در زمینه رسیدگی به پرونده‌های تخلفاتی در زمینه انتخابات نیز اشاره کرد و گفت: رسیدگی خارج از نوبت به جرائم انتخاباتی از طریق شعب ویژه در محاکم استان از جمله برنامه‌های ستاد پیشگیری از تخلفات و جرائم انتخاباتی است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر