کد خبر: 75644 A

قادرمرزی اعلام کرد:

2250 نفر بر انتخابات شوراهای اسلامی کردستان نظارت می کنند/ پیش بینی هزار و 398صندوق اخذ رای در کردستان/ انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا كمتر از انتخابات ریاست جمهوری نیست.

ایلنا: رئیس هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای کردستان اظهار داشت: با بررسی‌های به ‌عمل آمده توسط هیئت‌های نظارت، صلاحیت 99 درصد نامزدهای شوراهای اسلامی شهرو روستا در کردستان تایید شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از سنندج، حامد قادرمرزی روز شنبه در نشست خبری هیئت‌عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان که در دفتر جلسات استاندار کردستان برگزار شد، تعداد ثبت‌نام شدگان قطعی شورای اسلامی این استان را  هشت هزار و 44 نفر اعلام کرد وگفت: از این تعداد هفت هزار و 954 نفر تائید شدند.

وی با بیان اینکه 130 نفر ازثبت نام کنندگان تأیید صلاحیت نشده بودند،افزود: هیئت نظارت استان با بررسی مجدد سوابق این افراد،مجددا صلاحیت 40 نفر  را اعلام و  عدم صلاحیت 80 نفر را تایید کرد و همچنین 10 نفر از این افراد انصراف دادند.

2250 نفر بر انتخابات شوراهای اسلامی کردستان نظارت می کنند

قادرمرزی در ادامه از نظارت دو هزار و 250 نفر بر انتخابات چهارمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستای كردستان خبر داد و تصریح کرد: در ابتدا تعداد بازرسین ویژه در استان 45 نفر بودد كه این تعداد با اضافه شدن 15 نفر به 60 نفر افزایش یافت.

نماینده مردم شهرستانهای قروه و دهگلان در شورای اسلامی با اعلام اینكه ناظرین انتخاباتی بر اساس شناخت هیات عالی نظارت و تجربیات از انتخابات گذشته انتخاب می شوند، ابراز داشت: در راستای نظارت جامع و كامل بر انتخابات برای این شوراها سه دوره آموزشی برگزار شده است.

پیش بینی هزار و 398صندوق اخذ رای در کردستان

قادرمرزی در ادامه سخنانش، تعداد صندوق های پیش بینی شده اخذ رای برای انتخابات 24 خردادماه جاری را هزار و 398صندوق عنوان کرد و گفت: از این تعداد 459 شعبه در مناطق شهری و 955 شعبه در مناطق روستایی پیش بینی شده است.

وی با بیان اینکه تعداد صندوق های اخذ رای در كردستان كاهش یافته است،گفت:کم شدن تعداد صندوق های اخذ در انتخابات منجر به پایین آمدن هزینه های مادی و نیروی انسانی و پایین آمدن میزان اعتراض می شود.

رئیس هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی کردستان به برگزاری همزمان انتخابات شوراها و ریاست جمهوری برای نخستین بار در کشور اشاره کرد و افزود: باید از این ظرفیت برای برگزاری پرشور انتخابات نهایت استفاده را کرد.

انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا كمتر از انتخابات ریاست جمهوری نیست

قادرمرزی با اشاره به اینكه اهمیت انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا كمتر از انتخابات ریاست جمهوری نیست، گفت: متاسفانه به دلیل اینكه جایگاه قانونی شوراها هنوز برای مردم و مسئولین روشن نشده است به این انتخابات كمتر توجه می شود.

وی با بیان اینكه در سه دوره گذشته شوراهای اسلامی شهر و روستا بسیار ضعیف عمل كرده اند، خاطرنشان كرد: متاسفانه شوراهای اسلامی کردستان در سه دوره گذشته بیشتر نقش شورای شهرداری را داشته و در دیگر بخش ها فعالیتی مناسب نداشته اند.

رئیس هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای کردستان یادآور شد:مهلت تبلیغات نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا 16 تا 22 خرداد خواهد بود و روز 24 خرداد انتخابات برگزار خواهد شد.

وی یادآور شد: پس از شمارش آرا،كار تایید نهایی كاندیداها به عهده هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا است.

قادرمرزی در پایان بر تشویق و ترغیب مردم برای مشارکت در انتخابات‌ پیش‌رو تأکید کرد و گفت:ملت ایران با روحیه انقلابی و جهادی، حماسه ای ماندگار را در تاریخ انقلاب اسلامی رقم می زنند و برگ زرین دیگری به تاریخ انقلاب اسلامی بر خلاف آنچه دشمنان به دنبال آن هستند، می افزایند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر