کد خبر: 82202 A

به مدت 10 روز؛

گسترش و ترویج صنایع‌ دستی و معرفی فرهنگ، هنر و آیین‌های محلی سراسر کشور و همچنین فراهم کردن عرصه‌های مناسب برای گذراندن اوقات فراغت مسافران و گردشگران تابستانی و افزایش ماندگاری آن‌ها در استان از جمله اهداف برگزاری این جشنواره است.

ایلنا: معاون اداره ‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان از برگزاری نمایشگاه صنایع دستی و جشنواره فرهنگی هنری اقوام ایرانی به مدت 10 روز در سنندج خبر داد.
آرمان وطن‌دوست در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا در سنندج اظهار داشت: با توجه به آغاز سفرهای تابستانه، نمایشگاه صنایع دستی و جشنواره فرهنگی هنری اقوام ایرانی با حضور اداره‌‌ کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان و استان‌های مختلف کشور، از تاریخ سوم تیرماه لغایت 12 تیرماه سال جاری در پارک آبیدر سنندج برگزار می‌شود.
وی تصریح کرد: معرفی آداب، فرهنگ، هنر و صنایع دستی استان کردستان و دیگر استان‌های کشور از مهم‌ترین اهداف برگزاری این جشنواره و نمایشگاه در شهر سنندج است.
وطن دوست افزود: گسترش و ترویج صنایع‌ دستی و معرفی فرهنگ، هنر و آیین‌های محلی سراسر کشور و همچنین فراهم کردن عرصه‌های مناسب برای گذراندن اوقات فراغت مسافران و گردشگران تابستانی و افزایش ماندگاری آن‌ها در استان از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره است.
معاون میراث فرهنگی کردستان یادآور شد: این جشنواره با همکاری شرکت نمایشگاه‌های تصویر هنر نوین و اداره ‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان و سازمان پارک‌های شهرداری سنندج برگزار می‌شود.
وی در پایان خاطرنشان کرد: بر‌پایی نمایشگاه صنایع دستی و سوغات استان‌های سراسر کشور، موسیقی، رقص محلی استان‌ها و معرفی آیین‌های سنتی و محلی مناطق مختلف از برنامه‌های جانبی این جشنواره بوده و بازدید از آن برای عموم مردم آزاد است.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر