کد خبر: 824 A

با حضور 15 استان کشور؛

در پی فراخوان این جشنواره 406 طرح نمایشی در دو بخش خیابانی و صحنه ای به دبیرخانه جشنواره رسید که از میان آثار رسیده، 218 اثر انتخاب شدند و در نهایت 24 اثر به بخش مسابقه راه یافتند.

سقز - ایلنا: رئیس ستاد اجرایی جشنواره تئاتر شهروند از برگزاری دومین جشنواره سراسری تئاتر شهروند در روزهای هفتم تا دهم شهریور ماه سال جاری در شهرستان سقز خبر داد.

عثمان رحیمی در گفتگو با خبرنگار ایلنا تصریح کرد: این جشنواره در دو بخش خیابانی و صحنه ای و با حضور 24 گروه نمایش از 15 استان کشور به مدت 4 روز در سقز برگزار می شود.

وی افزود: در پی فراخوان این جشنواره 406 طرح نمایشی در دو بخش به دبیرخانه جشنواره رسید که از میان آثار رسیده، 218 اثر انتخاب شدند و در نهایت 24 اثر به بخش مسابقه راه یافتند.

رحیمی اظهار داشت: هادی مرزبان، اردشیر صالح پور و شهرام کرمی داواران بخش صحنه ای هستند و عبدالله شمسایی و فرزانه کابلی نیز داوران بخش خیابانی این جشنواره خواهند بود.

شهردار سقز  افزود: قطب الدین صادقی نیز ریاست هیات داواران را در دو بخش صحنه ای و خیابانی بر عهده دارد.

وی در ادامه هدف از برپایی این جشنواره را ترویج فرهنگ شهروندی از راه زبان گویای نمایش و تاثیر مستقیم آن عنوان کرد وگفت: دو گروه صحنه ای و دو گروه خیابانی منتخب این جشنواره به جشنواره بین المللی تئاتر فجر سال 91 راه خواهند یافت.

رحیمی، برپایی کلاس های آموزشی در طول برگزاری جشنواره را از برنامه های جشنواره تئاتر شهروند بیان کرد و یادآور شد: در بخش های کارگردانی، نمایشنامه نویسی و طراحی لباس و همچنین در بخش خیابانی جشنواره، کلاس های آموزشی دایر خواهد شد.

رئیس ستاد اجرایی جشنواره تئاتر شهروند خاطرنشان کرد: این جشنواره با حمایت استانداری کردستان، مرکز هنرهای نمایشی، دفتر خانه تئاتر خیابانی ایران، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، فرمانداری سقز و به همت شهرداری و شورای اسلامی این شهر برگزار می شود. 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر