کد خبر: 831 A

میمنت آبادی:

ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین هنرمندان، نویسندگان و روزنامه نگاران، پاسداشت ایثارگری های هنرمندان ایران اسلامی، مروری بر نقش موثر و سازنده هنرمندان در مقاطع مختلف پیروزی انقلاب اسلامی و هشت سال دوران دفاع مقدس و زنده نگه داشتن جانفشانی های شهدا در دوران پس از جنگ از مهم ترین اهداف برگزاری این همایش است.

سنندج - ایلنا: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان در نخستین جلسه شورای سیاستگذاری همایش هنرمندان، نویسندگان و روزنامه نگاران ایثار گر کشور که به ریاست مشاور امور ایثارگران وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سنندج برگزار شد، از برگزاری نخستین همایش هنرمندان، نویسندگان و روزنامه نگاران ایثارگر کشور در 11 تا 13 آبان ماه سال جاری در کردستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، قباد میمنت آبادی یکشنبه شب در این جلسه اظهار داشت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین هنرمندان، نویسندگان و روزنامه نگاران، پاسداشت ایثارگری های هنرمندان ایران اسلامی، مروری بر نقش موثر و سازنده هنرمندان در مقاطع مختلف پیروزی انقلاب اسلامی و هشت سال دوران دفاع مقدس و زنده نگه داشتن جانفشانی های شهدا در دوران پس از جنگ از مهم ترین اهداف برگزاری این همایش است.

وی از رزمندگان سال‌های دفاع مقدس در این استان و جبهه غرب و شمال غرب خواست تا عکس، فیلم، صوت و مکتوبات خود در آن سال‌ها را به این اداره کل تحویل دهند و علاوه بر اصل، نسخه بهینه شده و با کیفیت آن‌ها را تحویل بگیرند.

میمنت آبادی با اشاره به تلاش‌های تعدادی از دستگاه های فرهنگی استان درجمع‌آوری و بهینه‌سازی آثار دفاع مقدس، گفت: این اداره کل با توجه به مسئولیت دبیرخانه استانی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت وفق ماموریتی که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی کشور در ایجاد و راه اندازی شورای ترویج فرهنگ و ایثار و شهادت داشته است، درصدد جمع آوری آثار فرهنگی، هنری رزمندگان اسلام سراسر کشور که در ایام هشت سال دفاع مقدس در کردستان از آب و خاک کشورمان دفاع نموده است را دارد.

ای مسئول  با تاکید بر این که گذر زمان، دشمن آثار تصویری، صوتی و مکتوب دفاع مقدس است، اظهار داشت: در چشم‌انداز 5 ساله برنامه پنجم بهینه‌سازی یک هزار دقیقه فیلم،20 هزار فریم عکس، 2 هزار ساعت صوت و 10هزار برگ مکتوبات هدفگذاری شده است.

دبیر شورای فرهنگ عمومی کردستان، هزینه اجرای پروژه برای رسیدن به اهداف پروژه 450میلیون تومان اعلام و گفت: با توجه به کیفیت و ضرورت کار، این ارقام کاملاً مقرون به صرفه است.

وی با اشاره به نحوه ایجاد نسخه‌های متعدد پشتیبان از آثار بهینه شده به‌لیست کردن و دسته‌بندی موضوعی و محتوایی آثار اشاره کرد و گفت: این کار کمک زیادی به تولید آثار فرهنگی و هنری دفاع مقدس در کردستان خواهد کرد و در لبیک به خواسته مقام معظم رهبری در دیدار با آزادگان و ایثارگران در سال جاری برای کمک به همه هنرمندان و نویسندگان و ستاد کنگره شهدا در استان اعلام آمادگی می‌کنیم.

میمنت آبادی با تصریح به این که تجمیع و نشر آثار دفاع مقدس کاری نسلی است، افزود: اولویت کار ما به عنوان نسل جوان دفاع مقدس تجمیع و بهینه‌سازی آثار است و قصد داریم که بیشتر نقش مرجع داشته باشیم.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان یادآورشد: به دلیل وجود صحنه‌های متعدد دفاع مقدس در کردستان، تنوع حوادث و سوژه‌ها بسیار زیاد و مورد توجه است.

وی خاطرنشان کرد: اطلاعات و آثار عملیات‌های مشترک سپاه و ارتش توسط بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس، ستاد اردوی راهیان نور غرب کشور، لشکر28 پیاده کردستان و سپاه بیت المقدس جمع‌آوری شده است که با اختصاص بخشی از اطلس جامع فرهنگی استان در فضای مجازی آنچه که فرهنگ و ادبیات پایداری در این حوزه است را به صورت مرحله ای انتشار خواهیم داد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر