کد خبر: 84417 A

جانشین معاون پیشگیری بهزیستی کردستان:

تاکنون اقدامات موثری برای پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر و شناسایی، آموزش و درمان افراد معتاد در این استان انجام شده اما کافی نیست.

ایلنا: جانشین معاون پیشگیری بهزیستی کردستان اظهار داشت:اعتیاد یک بیماری شوم اجتماعی است که زندگی انسانها را به مخاطره می‌اندازد و بی شک تاثیرات منفی زیادی در جامعه خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار ایلنا از سنندج، منوچهر رعدی بعدازظهر سه شنبه در جریان بازدید خبرنگاران رسانه‌های گروهی استان از کمپ تولد دوباره سنندج اظهار داشت: مرکز ترک اعتیاد تولد دوباره سنندج در سال 76 با مجوز رسمی از سازمان بهزیستی استان تأسیس و کار خود را در سال 77 آغاز کرد.

وی با بیان اینکه خوشبختانه تاکنون 3 هزار و 500 نفر بهبود یافته‌اند،از پذیرش هزار و 790 نفر معتاد در کمپ‌های ترک اعتیاد زیر نظر بهزیستی استان از سال گذشته تاکنون در این استان خبر داد وگفت: دو هزار نفر نیز برای درمان به مراکز سرپایی ارجاع شده‌اند.

رعدی به نقش مهم گروه های فعال ام ای در استان اشاره کرد و افزود:در حال حاضر تعداد گروه‌های ام‌ای در این استان زیاد است و این مراکز در جلسات مختلفی که به صورت مرتب  در کمپ برگزار می‌شود نقش مهمی در جلوگیری از بازگشت معتادین بعد از ترک به اعتیاد دارند.

جانشین معاون پیشگیری بهزیستی کردستان در ادامه سخنانش یادآور شد: اعتیاد به مواد مخدر یکی از مهمترین مشکلات اجتماعی، اقتصادی و بهداشتی است که عوارض ناشی از آن تهدیدی جدی برای جامعه بشری محسوب شده و موجب رکود اجتماعی در زمینه‌های مختلف می‌شود.

وی ادامه داد: تاکنون اقدامات موثری برای پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر و شناسایی، آموزش و درمان افراد معتاد در این استان انجام شده اما کافی نیست.

رعدی با تاکید بر ارتقاء سطح سلامت جامعه تصریح کرد:باید اقدامات لازم برای سالم کردن افراد جامعه صورت پذیرد تا جامعه ای سالم و پویا داشته باشیم.

جانشین معاون پیشگیری بهزیستی کردستان در پایان با بیان اینکه حمایت از این کمپ‌ها نقش بسزایی در کنترل و جلوگیری از روند رو به رشد اعتیاد در جامعه دارد، خاطرنشان کرد:خوشبختانه در حال حاضر حمایت مردم از این مراکز و کمپ‌های ترک اعتیاد نسبت به گذشته خیلی بیشتر شده که این مهم نتیجه ارتقای‌ شناخت مردم از این مراکز است که امیدواریم بیش از پیش تدوام داشته باشد.

 

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر