کد خبر: 84429 A

مدیرکل امور اجتماعی استانداری کردستان:

رسانه‌ها در مواجه با موضوع اعتیاد، به بخش آگاهی، آموزش و هشدار بیش از دیگر بخش‌ها می‌پردازند و در این بخش‌ها نیزمی‌توانند، پیام خودرا صریح و مستقیم به مردم برسانند.

ایلنا: مدیرکل امور اجتماعی استانداری کردستان نقش رسانه‌ها در مبارزه با اعتیاد را بی بدیل دانست و گفت: با اطلاع‌رسانی دقیق در مورد مراکز ترک اعتیاد از سوی اصحاب رسانه می توان انگیزه را در افراد معتاد ایجاد کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از سنندج، محمدعطا رحمانی‌آبیدر بعدازظهر چهارشنبه در جریان بازدید خبرنگاران رسانه‌های گروهی استان از کمپ تولد دوباره سنندج، از مرکز تولد دوباره سنندج به عنوان یکی از مراکز موفق نام برد و اظهار داشت: رسیدن این مرکز به این نقطه حاصل زحمات و تلاش‌های سالانه مسئولان آن است.

وی تصریح کرد: در مراکز ترک اعتیاد زمینه اشخاص برای سوق دادن به سمت پاکی و نجات از مواد مخدر فراهم است و شخص می‌تواند با حمایت‌های فکری و کارهای مشاوره‌ای دوباره به دامن جامعه بازگردد.

رحمانی آبیدر ادامه داد: فرد معتاد با اراده خود با مراجعه به این مراکز و اقامت در آن به مدت 28 روز که در چند روز اول سم‌زدایی و 20 روز بعد از آن در جلسات مختلف است اقدام به ترک اعتیاد می‌کند.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری کردستان در ادامه سخنانش با بیان اینکه رنجش و لذت‌جویی از مهم‌ترین عواملی است که فرد را به سمت مصرف مواد مخدر سوق می‌دهد،یاداور شد:رنجش در جامعه به دلیل کمبودها برای هر فردی پیش می‌آید و اگر فرد قدرت تحلیل قوی نداشته باشد به سمت مصرف مواد مخدر کشیده می‌شود.

رحمانی آبیدر در پایان خاطرنشان کرد: رسانه‌ها در مواجه با موضوع اعتیاد، به بخش آگاهی، آموزش و هشدار بیش از دیگر بخش‌ها می‌پردازند و در این بخش‌ها نیزمی توانند، پیام خود را صریح و مستقیم به مردم برسانند.

 

 

نقش رسانه ها در مبارزه با اعتیاد بی بدیل است
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر