کد خبر: 8456 A

نماینده ولی فقیه کردستان:

ایران اسلامی با استفاده از ابزار هنر ارزش های دینی را كه با فطرت انسان همراه است باید به دنیا معرفی كند.

ایلنا- سنندج: نماینده ولی فقیه در استان کردستان با اشاره به نقش و تاثیرگذاری هنر گفت: ابزار هنر بهترین راه برای ترویج فرهنگ دینی و راه مقابله با جنگ  نرم دشمنان است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در سنندج، حجت الاسلام و المسلمین سید محمد حسینی شاهرودی شامگاه دوشنبه در مراسم افتتاح پردیس سینما بهمن سنندج، اظهار داشت: آنچه که امروز نیاز جامعه می باشد ارائه الگوهای ناب اسلامی و توسعه و تعمیق ارزش های فرهنگی در قالب زبان و ابزار هنر است.

وی تصریح کرد: ایران اسلامی با استفاده از ابزار هنر ارزش های دینی را كه با فطرت انسان همراه است باید به دنیا معرفی كند.

حسینی شاهرودی افزود: زبان هنر بهترین زبان انتقال معانی و فرهنگ به جامعه است كه در حكومت های اسلامی بخش معنوی و انسانی باید بیشتر مد نظر باشد.

نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: اگر امروزه غرب توانسته با كمك هنر سیاست ها و برنامه های سرمایه داری خود را به دنیا غالب كند، هنرمندان جهان اسلام نیز باید در مقابل آنها بعد معنوی و انسانیت را به جهان صادر كنند.

وی افزود: فرهنگ غرب، خشونت، عصبانیت و صفات حیوانی را ترویج می‌کند در حالی که فرهنگ اسلامی همراه با آرامش و زیبایی است که اگر بتوان زیبایی‌های آن را به خوبی استخراج کرد، میتوان فرهنگ والایی را به دنیا عرضه کرد و قطعاً مورد پذیرش همگان خواهد بود.

حجت الاسلام شاهرودی یادآور شد: حوزه هنری به عنوان سکاندار ماهر هنر جامعه را به سمت هنر دینی حرکت داده و ضمن تربیت هنرمندان ارزشی در این عرصه به دیگر سازمان‌ها و نهادها نیز برنامه دهد.

وی در پایان سینما بهمن سنندج را فرصتی ارزنده برای تبیین ارزش های فرهنگ منطقه و سرمایه ای غنی در تقویت برنامه های فرهنگی در استان عنوان كرد و افزود: با حضور هنرمندان كردستانی و حمایت های مادی و معنوی مسوولین فرهنگی، استان كردستان این ظرفیت را دارد كه در زمینه برنامه های فرهنگ دینی و معنوی در دنیا حرفی برای گفتن داشته باشد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر