کد خبر: 84929 A

فرماندار سقز:

وجود پدیده قاچاق کالا یکی از موانع اصلی گسترش تولید ملی و تحقق حماسه اقتصادی است و باید برای رسیدن به اهداف بلند مدت توسعه کشور اقدامات راهبردی در این راستا انجام شود.

ایلنا: فرماندار سقز با بیان اینکه تقویت تولید و حمایت از کار و سرمایه گذاری در کشور مستلزم مبارزه قاطع با قاچاق کالا است، گفت: وجود پدیده قاچاق كالا یكی از موانع اصلی گسترش تولید ملی وتحقق حماسه اقتصادی است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از سقز، نادر فخری در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز این شهرستان اظهار داشت: تقویت تولید و حمایت از کار و سرمایه‌گذاری در کشور مستلزم مبارزه قاطع با قاچاق کالا است.

وی تصریح کرد: وجود پدیده قاچاق کالا یکی از موانع اصلی گسترش تولید ملی و تحقق حماسه اقتصادی است و باید برای رسیدن به اهداف بلند مدت توسعه کشور اقدامات راهبردی در این راستا انجام شود.

فخری از تلاش ادارات و اقدامات پیشگیرانه در خصوص کاهش قاچاق کالاهای اساسی و خدمت‌رسانی مطلوب و فراهم آوردن امنیت خاطر برای شهروندان تقدیر کرد و افزود: مسئولان باید با جدیت هرچه بیشتر و انجام تمهیدات لازم، اقدامات نظارتی را برای خدمات‌رسانی بهتر به مردم شریف، ‌بصیر، هوشیار و متدین شهرستان سقز فراهم کنند.

 

‌از فریضه امر به معروف و نهی از منکر تبعیت شود

امام جمعه سقز نیز در ادامه این جلسه به مسئولان توصیه کرد تا در ارتباط با اقدامات پیشگیرانه، ‌از فریضه امر به معروف و نهی از منکر تبعیت کنند.

ماموستا عبدالرحمان حسین‌زاده یادآور شد: استفاده از فریضه امر به معروف و نهی از منکر در بحث قاچاق بسیار راهگشاست زیرا می‌توان به شیوه صحیح برخورد و موجبات ندامت و پشیمانی فرد را نیز فراهم کرد.

ماموستا حسین زاده در پایان بر ارشاد و راهنمایی افرادی که به سمت و سوی قاچاق کالا می‌روند تاکید کرد و با اشاره به اهمیت امنیت‌، رفاه و آسایش در ایران اسلامی، گفت: پیروی از آموزه‌های دین و نهادینه شدن  فریضه امر به معروف و نهی از منکر از مخدوش کردن امنیت و آسایش عمومی جلوگیری می‌کند.

قاچاق کالا شهرستان سقز نادر فخری امام جمعه سقز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر