کد خبر: 84934 A

رئیس بهزیستی قروه مطرح کرد:

تاکنون 302 مورد شغل برای مددجویان و معلولان با اعتبار 15 میلیارد و 500 میلیون ریال در جلسات کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان به تصویب رسیده است که 90 درصد آن محقق و موفق به دریافت اخذ تسهیلات شده‌اند.

ایلنا: رئیس اداره بهزیستی شهرستان قروه از کمک دو میلیارد و ۹۵۰ میلیون ریالی مردم نیکوکار شهرستان قروه به مراکز بهزیستی استان خبر داد.

حسین رسولی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا اظهار داشت: مشارکت‌های مردمی بهزیستی تاثیر بسزایی در اجرای برنامه‌های حمایتی و رفع مشکلات مددجویان و معلولان دارد.

وی تصریح کرد: اگر در این طرح‌ها خود مردم حضور و مشارکت داشته باشند و از نزدیک مشکلات مددجویان و معلولان را ببینند بهتر می‌توان مشکلات را رفع کرد.
رسولی به مشارکت‌های مردمی بهزیستی اشاره کرد وافزود: سال گذشته دو میلیارد و ۹۵۰ میلیون ریال که از این میزان یک میلیارد و ۳۰ میلیون ریال آن کمک‌های نقدی بود، توسط خیرین قروه‌ای برای اجرای برنامه‌های حمایتی بهزیستی کمک شده است.
رئیس اداره بهزیستی شهرستان قروه ادامه داد: در راستای اجرای پیشبرد اهداف اداره بهزیستی و به منظور ترویج فرهنگ انفاق و احسان در جامعه، اعتمادسازی، جلب و توسعه مشارکت‌های مردمی از مهم‌ترین سیاست‌های این نهاد است که همانند سال‌های گذشته باید فرهنگ‌سازی شود.
وی در ادامه سخنانش به واگذاری ۲۸ واحد مسکن مددجویان اشاره کرد وگفت: هزینه ۱۴ واحد مسکونی مددجویان توسط بهزیستی پرداخت شده است و ۱۴ واحد دیگر هم با سه میلیارد و ۸۰ میلیون ریال از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری احداث شده است که در آینده نزدیک در اختیار مددجویان قرار می‌گیرد.
این مسئول یادآور شد: تاکنون ۳۰۲ مورد شغل برای مددجویان و معلولان با اعتبار ۱۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در جلسات کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان به تصویب رسیده است که ۹۰ درصد آن محقق و موفق به دریافت اخذ تسهیلات شده‌اند.
رسولی تعداد افراد زیرپوشش در حوزه اجتماعی را هزار و ۱۰۰ نفر در قالب ۶۳۷ خانوار اعلام کرد و گفت: در حوزه توانبخشی هم سه هزار و ۱۰۰ معلول به صورت مستمر و غیر مستمر از حمایت‌های این نهاد برخوردار هستند.
وی در پایان خاطرنشان کرد: هم اکنون ۳۰ مهد کودک، ۱۴ مرکز غیردولتی توانبخشی و امور اجتماعی و دو مرکز خیریه نگهداری معلولان زیرنظر اداره بهزیستی قروه فعالیت می‌کنند.

شهرستان قروه مشارکت های مردمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر