کد خبر: 85135 A

از هفتم تیرماه به مدت یک هفته؛

در این جشنواره استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان، قزوین، مازندران، ایلام، خوزستان، کردستان، فارس، همدان، خراسان رضوی و کرمانشاه صنایع دستی و هنرهای سنتی خود را به نمایش گذاشته‌اند و استانهای خوزستان، آذربایجان، لرستان و کردستان به اجرای موسیقی زنده و رقص محلی خواهند پرداخت.

ایلنا: نمایشگاه و جشنواره صنایع دستی اقوام ایران زمین طی مراسمی در سنندج گشایش یافت.

به گزارش خبرگزاری ایلنا از سنندج، با حضور مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان و جمعی از مسئولان استان، نمایشگاه صنایع دستی و جشنواره بزرگ اقوام ایرانی شامگاه جمعه طی مراسمی در پارک ملت سنندج افتتاح شد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان در حاشیه این مراسم گفت: این جشنواره با هدف ارتقاء فرهنگ اقوام ایران زمین و آشنایی اقوام با آداب و رسوم استان‌های دیگر کشور به عنوان یک فرهنگ و آیین رسمی برگزار می‌شود.

فرهاد میمنت آبادی افزود: در این جشنواره استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان، قزوین، مازندران، ایلام، خوزستان، کردستان، فارس، همدان، خراسان رضوی و کرمانشاه صنایع دستی و هنرهای سنتی خود را به نمایش گذاشته‌اند و استان‌های خوزستان، آذربایجان، لرستان و کردستان به اجرای موسیقی زنده و رقص محلی خواهند پرداخت.

وی یاداور شد: این جشنواره از تاریخ هفتم لغایت ۱۴ تیرماه همه روزه از ساعت ۱۸ تا ۲۳ در پارک ملت سنندج آماده بازدید و پذیرایی از مهمانان و مسافران تابستانی و مردم خوب و مه‌مان نواز استان کردستان است.

میمنت آبادی در پایان خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود که برگزاری این جشنواره‌ها فرصت‌های بیشتری را در راستای آشنایی هر چه بهتر مردم کشور با فرهنگ‌های مختلف را فراهم کرده و زمینه وحدت و همدلی بیشتر در کشور شود

میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان جشنواره صنایع دستی اقوام ایرانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر