کد خبر: 85278 A

فرمانده هنگ مرزی بانه:

قیمت سوخت در آن‌سوی مرز نسبت به داخل كشور از نرخ بالایی برخوردار است و قاچاقچیان در صدد به دست آوردن سود زیاد هستند و قصد دارند سرمایه‌های سوختی كشور را از مرز خارج كرده و به قیمت بالایی در آن سوی مرز به فروش برسانند.

ایلنا: فرمانده هنگ مرزی بانه از کشف و ضبط بیش از ۱۴ هزار و ۵۰۰ لیتر سوخت قاچاق در نوار مرزی این شهرستان خبر داد.

سرهنگ عباس مرادی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا از کردستان تصریح کرد: با توجه به اینکه خروج مواد سوختنی از مرزهای کشور موجب ایجاد اختلال در نظام اقتصادی کشور می‌شود و تبعات منفی در چرخه تولید و صادرات دارد، مرزبانان هنگ مرزی بانه در راستای کنترل مرز و جلوگیری از ورود و خروج کالای قاچاق، موفق به کشف و ضبط ۱۴ هزار و ۵۰۰ لیتر سوخت قاچاق شدند.

وی اظهار داشت: از آنجایی که قیمت سوخت در آنسوی مرز نسبت به داخل کشور از نرخ بالایی برخوردار است بنابراین قاچاقچیان نیز در صدد به دست آوردن سود زیاد هستند و قصد دارند سرمایه‌های سوختی کشور را از مرز خارج کرده و به قیمت بالایی در آن سوی مرز به فروش برسانند که خوشبختانه با همت و تلاش ماموران مرزبانی در نیت خود ناکام ماندند.

مرادی در پایان خاطرنشان کرد: مرزبانان هنگ مرزی بانه با جدیت و در سخت‌ترین شرایط آب و هوایی در راستای دفاع از مرزهای ایران اسلامی و تحقق فرامین رهبری در این خطه مرزی تلاش می‌کنند.

قاچاق سوخت شهرستان بانه مرزبانی کردستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر