کد خبر: 85280 A

مدیر سند توسعه اشتغال و سرمایه‌گذاری کردستان:

لازمه ایجاد اشتغال و راه‌اندازی چرخه تولید، سرمایه‌گذاری است و سازمان‌های دولتی در این راستا باید با ضوابط، مقررات و دستورالعمل‌های لازم روند را تسهیل کنند.

ایلنا: مدیر علمی طرح سند توسعه اشتغال و سرمایه‌گذاری کردستان، بهبود فضای کسب و کار در استان را زمینه‌ساز ایجاد اشتغال دانست و اظهار داشت: آموزش مدیران برای تسهیل در روند سرمایه گذاری کردستان ضروری است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از سنندج، بایزید مردوخی بعد از ظهر شنبه در نشست با مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مشارکت جدی دولت در طرح‌های تولیدی و صنعتی را لازمه اشتغال در کردستان برشمرد و بر آن تاکید کرد.

وی مشارکت دولت در طرح‌های جدید تولیدی و صنعتی، ایجاد مراکز خدمات سرمایه‌گذاری و پنجره واحد ارائه خدمات به سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان داخلی و خارجی در استان را ضروری خواند و افزود: به منظور تسهیل در امر سرمایه‌گذاری باید آموزش مدیران و کار‌شناسان دستگاه‌های اجرایی ذیربط در استان را در اولویت قرار داد.

مردوخی تصریح کرد: لازمه ایجاد اشتغال و راه اندازی چرخه تولید، سرمایه گذاری است و سازمان‌های دولتی در این راستا باید با ضوابط، مقررات و دستورالعمل‌های لازم تسهیل‌گری نمایند.

مدیر علمی طرح سند توسعه اشتغال و سرمایه‌گذاری کردستان در ادامه سخنانش از شبکه دامپروری و معدن به عنوان دو فرصت در استان نام برد که می‌توانند دو زنجیره وسیع از اشتغال و تولید ایجاد نمایند.

وی یادآور شد: در جریان تدوین این اسناد، حدود ۶۰۰ عنوان طرح سرمایه‌گذاری در قالب ۱۶ شبکه شناسایی و پیشنهاد شده است که سرمایه‌گذاران می‌توانند از آن بهره‌برداری کنند.

 

توسعه زیر ساخت‌های اشتغال، مستلزم همکاری تمام دستگاه‌های اجرایی است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان نیز در ادامه این دیدار، توسعه زیر ساخت‌های اشتغال در کردستان را مستلزم همکاری و همیاری تمام دستگاههای اجرایی برشمرد و گفت: این اداره کل به عنوان دبیرخانه متولی اشتغال در استان تلاش شبانه روزی خواهد نمود.

مصطفی باغبانیان ارتباط بین صنعت و دانشگاه را ضروری دانست و یادآور شد: دانشگاه‌ها باید متناسب با نیاز بازار کار و در رشته‌های مورد نیاز دانشجو بپذیرند.

وی در پایان سخنانش، همجواری با کشور عراق و اعزام نیروی انسانی به آنجا را فرصت ارزشمندی برای استان خواند و گفت: در کنار این مهم می‌توان از بازارهای کشور عراق برای فروش محصولات و تولیدات استان بهره برد.

اشتغال بایزید مردوخی مصطفی باغبانیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر