کد خبر: 86374 A

قائم مقام وزیر تعاون در امور بین‌الملل:

با حماسه سیاسی كه در 24 خردادماه جاری خلق شد به طور حتم به زودی شاهد خلق حماسه اقتصادی در ایران خواهیم بود.

ایلنا: قائم مقام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ساز و کارهای لازم برای بیمه کارگران مقیم خارج اندیشیده شده که امیدواریم در آینده بتوانند به آسانی تحت پوشش بیمه قرار گیرند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از سنندج، محمدتقی حسینی سه‌شنبه شب 11 تیرماه در سومین جلسه شورای هماهنگی دستگاه‌های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در سنندج گفت: امروزه ایجاد اشتغال یکی از اصلی‌ترین محورهای توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی است که دولت همواره سعی دارد با افزایش فرصت‌های شغلی، جوانان را وارد چرخه تولید کرده و بتواند جامعه را به سوی رشد و تعالی هدایت کند.

وی با بیان اینکه وزارت کار به تنهایی متولی اشتغال نیست، تصریح کرد: وظیفه وزارت کار اجرای قانون کار و زمینه‌سازی ایجاد اشتغال است و نباید تصور شود که این وزارتخانه در قبال همه مشکلات اشتغال مسئولیت دارد.

حسینی افزود: مقوله خدمت به مردم منحصر به یک دستگاه یا گروه خاص نیست و تمام قوای سه‌گانه باید در این راه تلاش کنند.

وی با تاکید بر اینکه در روند خدمت‌رسانی به مردم هیچ وقفه‌ای نباید ایجاد شود ابراز داشت: مدیران اجرایی باید شایسته، متدین، قانونمند و قانونمدار باشند و بدون توجه به مسائل حاشیه‌ای خدمت صادقانه را سرلوحه تمام امور خود قرار داده و در خدمت به مردم دریغ نکنند.

 

رشته‌های مهارتی متناسب با نیاز بومی استان باشد

قائم مقام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ادامه سخنانش با بیان اینکه کردستان دارای نیروهای کارآمد و متخصصی است، گفت: نیروی انسانی، پتانسیل توانمند استان کردستان برای توسعه است که می‌تواند توانایی لازم را در انجام موفق مجموعه‌های کاری داشته باشد.

وی حل مشکل اشتغال استان کردستان را در گرو گسترش مهارت‌های فنی و حرفه‌ای دانست و افزود: کردستان توانایی بسیاری در تربیت نیروهای متخصص و توانمند دارد و باید رشته‌های آموزشی در استان متناسب با نیارهای بومی باشد.

وی ضمن تأکید بر تقویت این آموزش‌ها تصریح کرد: باید نیازسنجی شود و با توجه به نیاز استان رشته‌های فنی و حرفه‌ای آموزش داده شود.

قائم مقام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، آموزش فنی و حرفه‌ای، ایجاد تسهیلات برای اشتغال و تمرین اجتماعی را سه اصل مهم در ایجاد اشتغال عنوان کرد.

حسینی در پایان سخنانش با تاکید براینکه بایدحماسه اقتصادی را هدف فعالیت‌هایمان قرار دهیم، خاطرنشان کرد: با حماسه سیاسی که در ۲۴ خردادماه جاری خلق شد به طور حتم به زودی شاهد خلق حماسه اقتصادی در ایران خواهیم بود.

اشتغال محمدتقی حسینی آموزش های فنی و حرفه ای لسه شورای هماهنگی دستگاه‌های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر