کد خبر: 89879 A

فیلم سینمایی «زمستان آخر» به کارگردانی فیلمساز جوان سنندجی «سالم صلواتی» جایزه فیپرشی بخش مسابقه دهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «زردآلوی طلایی» ارمنستان را از آن خود کرد.

ایلنا: فیلم سینمایی «زمستان آخر» به کارگردانی فیلمساز جوان سنندجی «سالم صلواتی» جایزه فیپرشی بخش مسابقه دهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «زردآلوی طلایی» ارمنستان را از آن خود کرد.
به گزارش خبرگزاری ایلنا از سنندج، فیلم سینمایی «زمستان آخر» به کارگردانی فیلمساز جوان سنندجی «سالم صلواتی» در دومین حضور بین‌المللی خود در بخش مسابقه «فیپرشی» و «Ecumenical» دهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «زردآلوی طلایی» در کشور ارمنستان به نمایش درآمد و از طرف منتقدان سینما، جایزه فیپرشی به این فیلم کُردی از شهر سنندج استان کردستان اهدا شد.
مراسم اختتامیه جشنواره «زردآلوی طلایی» در سالن اپرای آلکساندر اسپندیاریان شهر ایروان پایتخت ارمنستان برگزار شد و همچنین فیلم سینمایی «پرویز» به کارگردانی مجید برزگر از ایران در بخش مسابقه جشنواره فیلم‌های بلند داستانی بین‌المللی جایزه زردآلوی نقره‌ای را از آن خود کرد.
در این دوره ریاست افتخاری جشنواره را اتوم اگویان فیلمساز کانادایی و ریاست هیئت داوران را ایشتوان ژابو، فیلمساز مجارستانی بر عهده داشت که در هر بخش به فیلم‌های کوتاه، مستند و بلند داستانی جوایزی اهدا شد.
بر اساس این گزارش، این جشنواره با حضور فیلم‌هایی از کارگردانان کشورهای مختلف در بخش‌های اصلی مسابقه سینمای ارمنستان و مسابقه سینمای جهان، در روزهای ۱۶ تا ۲۳ تیرماه جاری (۷ الی ۱۴ جولای ۲۰۱۳) در شهر ایروان در کشور ارمنستان برگزار ‌شد.
فیلم سینمایی «زمستان آخر» که سال گذشته در یکی از روستاهای کردستان ایران فیلمبرداری شده است، در اولین حضور بین‌المللی خود در جشنواره فیلم «کارلووی واری» در کشور جمهوری چک به روی پرده ‌رفت.
این فستیوال مهم‌ترین جشنواره اروپای شرقی است و از جشنواره‌های معتبر سینمای جهان به شمار می‌رود که از روزهای هفتم تا پانزدهم تیرماه جاری در شهر کالووی واری در کشور جمهوری چک برگزار شد.

فیلمسازان کردستانی جشنواره‌ فیلم زردآلوی طلایی ارمنستان سالم صلواتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر