کد خبر: 9175 A

سینا صفایی پور، سالار حسین پور، دانیال خلیلی، آروین خاوریان، سیران محمدی و آنا كرباسی دانشجویان نخبه مركز سنندج هستند كه با ساخت ربات باغبان هوشمند موفق به كسب رتبه سوم این دوره از مسابقات شدند.

ایلنا- سنندج: سرپرست دانشگاه پیام نور استان كردستان گفت: دانشجویان مركز سنندج با ساخت ربات باغبان هوشمند موفق به كسب مقام سوم در مسابقات سراسری رباتیك شدند.

ایوب مرادی در گفت وگو با ایلنا تصریح کرد: تیم رباتیك پیام نور كردستان متشكل از دانشجویان نخبه و فعال مركز پیام نور سنندج در مسابقات رباتیك دانشگاه صنعتی شریف تهران با عنوان شریف جام 2012 حضور پیدا كرد و خوشبختانه پس از رقابت چند روزه در این المپیاد، افتخاری دیگر برای جامعه دانشگاهی استان آفرید.

وی افزود: سینا صفایی پور، سالار حسین پور، دانیال خلیلی، آروین خاوریان، سیران محمدی و آنا كرباسی دانشجویان نخبه مركز سنندج هستند كه با ساخت ربات باغبان هوشمند موفق به كسب رتبه سوم این دوره از مسابقات شدند.

مرادی اظهار داشت: هسته رباتیك دانشجویان پیام نور سنندج از سال 89 تأسیس شده و فعالیت رسمی خود را از بهمن 90 آغاز كرده است و تاكنون در مسابقات مختلف ملی و منطقه ای برای استان كردستان افتخاران فراوانی را آفریده است.

سرپرست دانشگاه پیام نور استان كردستان گفت: در دومین المپیاد رباتیك ویژه دانشجویان پیام نور سراسر كشور در استان مازندران نیز تیم رباتیك پیام نور استان در لیگ ربات های نمایشی موفق به كسب جام خلاقیت و نوآوری و تیم برتر در حوزه خلاقیت و نوآوری شد.

وی یادآور شد: با برنامه ریزی منسجم و حمایت از دانشجویان مبتكر و خلاق در عرصه رباتیك سعی می شود در دوره های بعدی این المپیاد عناوین بیشتری در لیگ های مختلف كسب شود و این مهم با توجه به استعداد بالای دانشجویان كردستانی دور از انتظار نیست.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر