کد خبر: 94328 A

بر اساس ضوابط زیست محیطی؛

استقرار هر نوع واحد صنعتی و تولیدی در داخل مناطق تحت مدیریت محیط زیست در سطح استان، مستلزم استعلام از این اداره کل توسط دستگاه‌های متولی است تا بر اساس ضوابط و مقررات و نقشه‌های مربوطه اظهار نظر شود.

ایلنا: مدیرکل حفاظت از محیط زیست کردستان گفت: استقرار طرح‌های صنعتی و کشاورزی بر اساس ضوابط زیست محیطی به دستگاه‌های متولی تفویض اختیار شد.
ناصح قادری در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا از سنندج تصریح کرد: برای تسهیل در امر سرمایه‌گذاری و تشویق سرمایه‌گذاران در بخش‌های مختلف صنعتی و کشاورزی و کاهش زمان پاسخگویی استعلام و استقرار بسیاری از طرح‌ها در این زمینه به سازمان‌های جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت تفویض اختیار شد.
وی افزود: ملزم کردن مسئولین واحد‌ها به منظور رعایت ضوابط و استانداردهای زیست محیطی در زمان استقرار به عهده دستگاه‌های متولی خواهد بود.
قادری با بیان اینکه تنها در زمان بهره‌برداری اداره کل محیط زیست بر چگونگی اجرای ضوابط و قوانین زیست محیطی نظارت خواهد شد، گفت: استقرار هر نوع واحد صنعتی و تولیدی در داخل مناطق تحت مدیریت محیط زیست در سطح استان مستلزم استعلام از این اداره کل توسط دستگاه‌های متولی است تا بر اساس ضوابط و مقررات و نقشه‌های مربوطه اظهار نظر شود.
مدیرکل حفاظت از محیط زیست کردستان افزود: دستگاه‌های متولی باید هر ماه گزارش ماهیانه مربوط به پاسخگویی به استعلام را به این اداره کل ارسال و هر سه ماه جلسه‌ای به منظور ارزیابی عملکرد سازمان‌های متولی برای بررسی نقاط قوت و ضعف طرح و تغییر و اصلاح ضوابط استقرار در راستای پیشبرد امور تشکیل دهند.
وی با بیان اینکه طبق ضوابط و مقررات طرح‌های صنعتی، خدماتی و کشاورزی به ۱۵ گروه تقسیم‌بندی شده است، یادآور شد: ۱۳ گروه آن شامل صنایع غذایی، نساجی، چرم، سلولزی، فلزی، کانی غیر فلزی، شیمیایی، دارویی، برق و الکترونیک، کشاورزی، ماشین سازی، نفت، گاز و پتروشیمی و بازیافت به دستگاه‌های متولی واگذار شده است.
قادری خاطرنشان کرد: هر کدام از این صنایع بر اساس نوع فعالیت و کارکرد خود به طرح‌های مختلف تقسیم بندی می‌شوند که به منظور اجرای ماده ۱۸۸ قانون برنامه پنجم توسعه و تسهیل در امر سرمایه گذاری، استعلام و استقرار طرح‌های ردیف یک تا شش به دستگاه‌های متولی تفویض اختیار شده است

محیط زیست کردستان مدیرکل محیط زیست کردستان استقرار طرح‌های صنعتی و کشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر