کد خبر: 94330 A

بیانیه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان به مناسبت فرا رسیدن روز خبرنگار؛

خبرنگاران به محیطی آزاد، پرنشاط و فعال برای بروز و ظهور خلاقیت و توانمندی‌های ذهنی و عملی خویش نیاز دارند و این زمینه را باید مدیران شجاع و ریسک پذیر فراهم سازند.

ایلنا: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان در بیانیه‌ای ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن روز خبرنگار، خبرنگاران را مبلغان و مروجان اصول فرهنگی نظام مقدس جمهوری اسلامی و وجدان بیدارگر مردم دانست.
به گزارش خبرگزاری ایلنا از سنندج، در این بیانیه آمده است: هزاره سوم را هزاره حاکمیت فناوری اطلاعات و ارتباطات، انفجار انتظارات و مطالبات بر اثر افزایش آگاهی و اطلاعات و نیز داوران سیطره اخبار و اطلاع‌رسانی بر زندگی بشر نام نهاد‌ه‌اند؛ سنگ بنای تمدن بشری را عناصر «آگاهی و دانایی و آگاه سازی» شکل داده و قوام بخشیده است، از این رو خبرسازان و خبرنگاران از کلیدی‌ترین و برجسته‌ترین نقش‌های محوری در تکوین و تکامل این تمدن برخوردارند.
اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان در بخش دیگری از این بیانیه عنوان کرده است: قرآن به دانایی و دانش گستری رویکردی ویژه و ناب دارد و خدا به قلم دانایان و دانش‌گستران سوگند یاد می‌کند و خبرنگاران که در کار توصیف، تبیین و تحلیل وضع جهانند و نه فقط تفسیر جهان، بلکه مهارت برای تغییر روند و فرآیند حاکم بر آن را به اطلاع مردم می‌رسانند، در زمره همین اهل «قلم‌اند». مگر نبود نقش بایسته و شایسته خبرنگاران و خبرسازانی که در همه دوران‌های قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران که پا به پای مردم و رهبری گام نهادند تا روز فلاح و رستگاری و پیروزی ملت و از آن پس در دوران دفاع مقدس و تا امروز و تا فردای موعود، روز ظهور حضرت قائم آل محمد (ص).
در ادامه بیانیه خاطر نشان شده است: خبرنگاران نادره کاری که خواب دشمن را در پروژه «جنگ رسانه» آشفتند و می‌آشوبند و با خلاقیت بی‌نظیر و ابداع شیوه‌های بی‌بدیل بر سر پیمان خویش با خدا و مردم می‌مانند و مدام هزار نقش بوق‌های رسوای جهان استکباری را بر آفتاب انداخته و گره افکنی‌های این رسانه‌های عمله ظلم را به سرانگشتان تدبیر خویش باز کرده و خواهند کرد. خبرنگاران به محیطی آزاد، پرنشاط و فعال برای بروز و ظهور خلاقیت و توانمندی‌های ذهنی و عملی خویش نیاز دارند و این زمینه را باید مدیران شجاع و ریسک پذیر فراهم سازند. اعتماد به خبرنگاران پیشتاز ایجاد اعتماد مردم به رسانه است چرا که خبرنگاران پرورش یافتگان و فرزندان نخبه و زنده مردمند.
در بخش دیگر این بیانیه آمده است: خبرنگاران کردستان علاوه به امر آگاهی بخشی و خبررسانی در فرآیند تولید و ارتقاء «امنیت و اقتدار ملی» در این استان معطر به خون مطهر شهدای گران قدر انقلاب اسلامی نیز نقشی بی‌بدیل و گران سنگ دارند. چرا که امنیت بر مدار «آگاهی و اعتماد» شکل گرفته و پایدار می‌ماند و بی‌اطلاع و بی‌خبری اصلیترین آسیب‌ و نقطه ضعف «امنیت ملی» محسوب می‌شود.
در پایان این بیانیه آمده است: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان تقارن ۱۷ مردادماه گرامیداشت روز خبرنگار در سال جاری را با عید سعید فطر به فال نیک گرفته و روز خبرنگار را که روز اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی است به همه خبرنگاران عزیز تبریک گفته، روزهایی سراسر شادی و شادگامی برای آنان آرزومندیم و نیز به روان پاک و پرفتوح همه خبرنگاران که در روزهای سراسر تابناک و فضیلت محور دفاع مقدس در این استان خون نگاری کردند سر تعظیم فرود آورده و برایشان روضه رضوان الهی خواستاریم.

آیین گرامیداشت روز خبرنگار اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر