کد خبر: 9816 A

معاون استاندار کردستان:

اجرای طرحهای مهر ماندگار موجب تسریع درروند توسعه پایدار در کردستان شده و چهره استان را متحول می‌نماید.

ایلنا - مریوان: معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان گفت: اجرای طرح های مهر ماندگار موجب تسریع درروند توسعه پایدار در کردستان شده و چهره استان را متحول می نماید.

به گزارش ایلنا، اردوان نوسودی عصر شنبه در مراسم کلنگ زنی ساخت تونل گاران  در محور مواصلاتی سنندج به مریوان اظهار داشت: با توجه به نیاز منطقه به توسعه زیربنایی ساخت و تکمیل این طرح در قالب پروژه محور تیژ تیژ به گاران در شهرستان مریوان می تواند تحولی عظیم در مسیر توسعه این منطقه بوجود آورد.

وی افزود: عزم دولت برای کاهش محرومیت از مناطق توسعه یافته بسیار جدی است و با تسریع در اجرای طرح های عمرانی کشور در قالب پروژه های مهر ماندگار گام های اساسی برای توسعه متوازن کشور در بسیاری از زمینه ها مهیا خواهد شد.

نوسودی تصریح کرد: با توجه به نامساعد بودن محور مواصلاتی سنندج به مریوان وبالا بودن آمار تصادفات احداث مسیر جدید تیژ تیژ به گاران  در قالب طرح های مهر ماندگار می تواند نارسایی های موجود در این منطقه را به حداقل رسانده و زمینه تردد آسانتر مسافران و کالا را فراهم نماید.

معاون عمرانی استاندار همدلی مسئولین و مدیران دستگاه های اجرایی استان را برای کاهش بروکراسی اداری و تسریع در اجرای طرح های زیربنایی را خواستار و استفاده بهینه از منابع طبیعی و امکانات خدادادی مریوان را بستری مناسب برای تسریع درارتقا روند توسعه همه جانبه این شهرستان برشمرد.

وی  از توسعه بخش گردشگری در شهرستان مریوان به ویژه در بحث توسعه امکانات دریاچه زریبار حمایت کرد و ابراز داشت: در این زمینه اقدامات مناسبی برابر توسعه زیر ساخت های گردشگری با تشکیل شرکت عمران وتوسعه دریاچه زریبار با مشارکت شورای اسلامی؛ شهرداری مریوان، سازمان همیاری شهرداری های استان و مردم شهرستان صورت گرفته است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان در پایان گفت: تحقق توسعه پایدار استان مستلزم  نگاه ویژه به مناطق روستای است و باید با همکاری مسئولان  و روستاییان تلاش خود را برای ارتقا شاخص های توسعه در این مناطق افزایش دهیم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر