کد خبر: 99088 A

به میزبانی استان کردستان؛

در این نشست آخرین وضعیت کتابخانه‌های عمومی کشور، سیاست‌های کلی نهاد در سطح کشور برای اداره کتابخانه‌ها مطرح خواهد شد.

ایلنا: پنجمین گردهمایی سراسری تخصصی کار‌شناسان امور کتابخانه‌های عمومی کشور امروز شنبه به میزبانی استان کردستان در سنندج آغاز شد.
به گزارش خبرنگار ایلنا از سنندج، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کردستان در این گردهمایی با بیان اینکه این گردهمایی سراسری از امروز دوم شهریورماه به مدت سه روز در سنندج برگزار می‌شود، گفت: در این گردهمایی کار‌شناسان شرکت کننده علاوه بر ارائه گزارش از فعالیت‌های صورت گرفته در استان متبوع خود می‌توانند با تبادل نظر نسبت به انتقال تجربیات مفید خود اقدام کنند.
اسماعیل احمدی تصریح کرد: در این نشست آخرین وضعیت کتابخانه‌های عمومی کشور، سیاست‌های کلی نهاد در سطح کشور برای اداره کتابخانه‌ها مطرح خواهد شد.
وی افزود: ارائه پیشنهادات و انتقادات و بررسی بخش‌نامه‌ و پروژه‌های ابلاغی قبلی و گزارش روند اجرا و هدفگذاری‌های صورت گرفته مورد مطالعه قرار می‌گیرد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کردستان گفت: برگزاری این گونه برنامه‌ها می‌تواند در توسعه و پیشرفت کمی و کیفی فعالیت کتابخانه‌های عمومی استان تأثیرات مثبتی داشته باشد.
وی در ادامه سخنانش با اشاره به سفر رهبر معظم انقلاب به کردستان و فرهنگی اعلام کردن این استان از سوی معظم له، افزود: استان کردستان دارای ادبیات غنی و دستور زبان قوی و جذابی است که یکی از سرمایه‌های ملی ما محسوب می‌شود.
احمدی کردستان را مهد بزرگان نامید و مطالعه و بررسی زندگی آن‌ها را قابل اهمیت دانست و ادامه داد: در این گردهمایی سعی می‌کنیم که نسبت به معرفی استان فرهنگی کردستان و ویژگی‌های این استان مرزی به مهمانان شرکت کننده اقدامات موثری انجام دهیم.
این مسئول، موسیقی کردی را یکی از پایه‌های موسیقی ایرانی دانست و گفت: کردستان یکی از استان‌هایی است که از لحاظ فرهنگی بسیار غنی بوده و دارای زبان و موسیقی مخصوص به خود است.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کردستان با اشاره به ۲۵ هزار شهید مهاجر و پنج هزار و ۴۰۰ شهید انصار در کردستان ابراز داشت: به فرموده مقام معظم رهبری، کردستان سرزمین مجاهدت‌های خاموش است و دارای فرهنگ بسیار غنی و مردمان معتقد به انقلاب و آرمان‌ها و ولایت است.
احمدی همچنین از فعالیت تعداد دو هزار و ۱۹۶ مسجد فعال در استان و تعداد ۴۲۲ مسجد در سنندج خبر داد و یادآور شد: با توجه به میانگین جهانی و کشوری این استان توانسته است رتبه نخست را در این حوزه به خود اختصاص دهد.
وی در پایان سخنانش با بیان اینکه مردم کردستان مرمی ولایتمدار و پیرو نظام جمهوری اسلامی و منویات مقام رهبری هستند خاطرنشان کرد: مردم متدین کردستان در طول تاریخ پرافتخار اسلامی خویش همواره منشأ برکات بسیاری برای جهان اسلام و ایران اسلامی بوده‌اند و با ایمان و اعتقادی راسخ در خط مقدم مقابله با هجمه‌های فرهنگی و عقیدتی دشمنان اسلام همواره پایدار و استوار بوده‌اند.

کتابخانه های عمومی کردستان گردهمایی سراسری امور کتابخانه های عمومی کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر