کد خبر: 144 A

آیت الله جعفری:

امام جمعه کرمان با اشاره به اهمیت مشورت در امور افزود: انسان باید با افرادی آگاه و عالم مشورت کرده تا بتواند بهترین تصمیم ها را اتخاذ کند.

کرمان - ایلنا: امام جمعه کرمان گفت: بهره گیری از مشورت با انسان های عالم و آگاه، آدمی را از تصمیمات نادرست و پشیمانی دور می کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، آیت الله سید یحیی جعفری صبح یکشنبه در خطبه های نماز عید فطر کرمان با اشاره به حدیثی از مولای متقیان حضرت علی (ع) گفت: امیرالمومنین در این فرمایش گرانبار خود انسان را به پرهیز از تنبلی، خودپسندی، عجله و لجبازی فرا می خواند.

وی با اشاره به اهمیت مشورت در امور افزود: انسان باید با افرادی آگاه و عالم مشورت کرده تا بتواند بهترین تصمیم ها را اتخاذ کند.

آیت الله جعفری با بیان اینکه نباید خودمان را از فیض مشورت دور کنیم تصریح کرد: انسان با مشورت از پشیمانی و خسران نجات پیدا می کند.

امام جمعه کرمان خیانت در مشورت را بزرگترین گناهان دانست و خطاب به افراد مورد مشورت تاکید کرد: این افرد باید در این امر از هیچ گونه خیرخواهى فروگذار نکنند.

وی با اشاره به لزوم رعایت احکام اسلامی گفت: تقوا و پرهیزکاری انسان را به سعادت و قرب الهی نزدیک می کند.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان همچنین اخلاق انسانی را لازمه سعادت انسان ها دانست و افزود: باید همواره در تمام امور رضایت پروردگار متعال را در نظر بگیریم.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر