کد خبر: 16109 A

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در كرمان:

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تعزیه را یك هنر اصیل ایرانی اسلامی معرفی كرد و گفت: از گروه‌های تعزیه فعال در طول سال حمایت می‌شود.

کرمان - ایلنا: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تعزیه را یك هنر اصیل ایرانی اسلامی معرفی كرد و گفت: از گروه های تعزیه فعال در طول سال حمایت می شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا در كرمان، سید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر شنبه در حاشیه جلسه ستاد راهبردی استان كرمان كه به ریاست رحیمی معاون اول رئیس جمهور در محل) استانداری تشكیل شد، گفت: تعزیه یك هنر اصیل ایرانی است كه با آموزه های دینی ایرانیان گره خورده است.

وی با اشاره به اینكه هنرمندان این عرصه با انگیزه های مذهبی در تعزیه شركت می كنند، خاطر نشان كرد: مردم نیز به دلیل اسلامی و مذهبی بودن هنر تعزیه، برای برگزاری مجالس تعزیه در ایام مختلف منسوب به اهل بیت (ع) بسیار كمك می كنند.

حسینی با اظهار به اینكه تعزیه باید به صورت مردمی در كشور رهبری و برگزار شود، گفت: این هنر، اصلا نباید شكل دولتی به خود گرفته بلكه باید به صورت خودجوش و مردمی ساماندهی و اجرا شود.

وی با بیان اینكه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در هفته های فرهنگی مورد نظر در كشور از گروه های تعزیه برای اجرا، دعوت می كند، تصریح كرد: از گروه های تعزی حرفه ای كه در طول سال فعالیت مستمر دارند و اجرای آنها تنها به دهه محرم معطوف نمی شود، حمایت خواهیم كرد.

وی افزود: هنرمندان تعزیه می توانند با عضویت در صندوق حمایت از هنرمندان از مزایای این صندوق بهره مند شوند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از بازبینی و بررسی متون و نسخ تعزیه در معاونت هنری این وزارتخانه خبر داد و بیان داشت: بحث آموزش هنر اسلامی تعزیه نیز در این معاونت در دستور كار قرار می گیرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر