کد خبر: 2619 A

معمار، پژوهشگر و شهرسازبین المللی:

معمار، پژوهشگر و شهرساز بین المللی در تالار دانشکده ادبیات و علوم انسانی با موضوع شهرسازی بوم گرا و فضاهای میانی در مناطق گرم و خشک گفت: معماری ایرنی سرشار از هارمونی زیباییهاست.

کرمان - ایلنا: فرخ صبوری معمار، پژوهشگر و شهرساز بین المللی در تالار دانشکده ادبیات و علوم انسانی با موضوع شهرسازی بوم گرا و فضاهای میانی در مناطق گرم وخشک گفت: معماری ایرنی سرشار از هارمونی زیبایی هاست.

به گزارش ایلنا به نقل اداره روابط عمومی وامور بین الملل صبوری در جمع مدیران شهری، اساتید و دانشجویان رشته های هنر، معماری وشهرسازی این واحد دانشگاهی اظهار داشت: متاسفانه در بازدیدی که از بافت قدیمی و تاریخی شهر کرمان داشتم متوجه شدم که در این شهر از فضاهای بین ساختمانها و پارکینگ ها کمتر استفاده شده است.

وی گفت: عناصر شهری مثل آب، صدا، باد و نور می‌تواند به نیکویی در شهرسازی کرمان و شهرهای مشابه مورد استفاده معماران و شهرسازان قرار گیرد.

وی افزود: باغ های ایرانی دایره المعارف دانش بشری هستند و برای نمونه باغ شازده ماهان یکی از زیباترین و بهترین باغ های ایرانی جهان محسوب می‌شود که ایجاد آن از صفر شروع شده است.

صبوری با معرفی برخی از پروژه هایی که در سایر کشورها طراحی و مدیریت نموده گفت: وجود اتوبوسهای عمومی در شهرهایی مثل کرمان از ضروریات است که به نظر می‌رسد این مهم زیاد جدی گرفته نشده و آسیب‌های بسیاری به مدیریت شهری زده است.

وی ادامه داد: لازم است در شهرهای کویری از انرژیهای خورشیدی بیشتر و بهتر استفاده کرد.

در این نشست رییس دانشگاه آزاد اسلامی کرمان گفت: امیدواریم این نوع برنامه ها که توسط دانشکده هنرمعماری و شهرسازی با همکاری نهادهای مرتبط بخش خصوصی برگزار شده موجب ارتقای دانش و بینش معماران و شهرسازان را فراهم سازد.

عباس مسعودی رییس دانشکده هنر، معماری و شهرسازی واحد کرمان در این برنامه به معرفی چهره علمی و پژوهشی فرخ صبوری پرداخت.

فرخ صبوری دارای دهها پروژه جهانی و طراحی شهری در کشورهای مختلف از جمله ایران، آمریکا، کانادا، عربستان، کویت، بحرین، دوبی، شارجه و 27 شهر چین بوده و در این نشست علمی تازه ترین یافته هایش را در اختیار محققان و مدیران شهری کرمان گذاشت و به سوالات تخصصی حاضران پاسخ داد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر