کد خبر: 370 A

فرماندار شهرستان رابر:

دومین جشنواره گردوی استان کرمان 23 و24 شهریور در شهرستان رابر همراه با نمایشگاه برگزار خواهد شد.

ایلنا - رابر: دومین جشنواره گردوی استان کرمان ۲۳ و۲۴ شهریور در شهرستان رابر همراه با نمایشگاه برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مرادی فرماندار رابر شامگاه سه شنبه در نشست سیاستگزاری دومین جشنواره گردو با اشاره به زیبایی‌های خدادادی وطبیعی رابر گفت: صداوسیما وسایر رسانه‌ها نقش مهم وموثری در معرفی ظرفیت‌های گمنام استان کرمان دارند.

وی افزود: با توجه به ظرفیت‌ها ومنابع انسانی توانمندی که در رابر واستان کرمان وجود دارد امیدواریم این جشنواره به صورتی بی‌نظیر ومثال زدنی در سطح استان و کشور برگزارکنیم

فرماندار رابر ظرفیت‌های کشاورزی استان را برجسته خواند وخاطرنشان ساخت: باید برند گردوی کشور متعلق به استان کرمان باشد وبا برگزاری این نوع جشنواره‌ها باید غبار محرومیت را از چهره استان بزداییم.

در این نشست پورخاتون معاون جهاد کشاورزی استان گفت: باید از تجارب ارزنده جشنواره اول در جهت کیفیت بخشی به این جشنواره کمک گرفت و کانون هماهنگی دانش و صنعت گردو نیز باید به کمک استان کرمان بیاید تا این جشنواره در سطح بالایی برگزارشود.

در ادامه علوی معاون توسعه وسرمایه گذاری اتاق بازرگانی کرمان گفت: انجمن گردو که هنوز فعالیت‌هایش در ابتدای راه است تا رسیدن به مرحله حمایت مستقیم مالی از برگزاری این نوع جشنواره‌ها ودر مقایسه با انجمن‌های پسته وخرما فاصله دارد البته باید از ظرفیت این تشکل قانونی بیشتر استفاده کرد.

محمودی مدیر عامل هلال احمر استان کرمان هم ضمن اعلام آمادگی کمک در برگزاری شکوه‌مند جشنواره اعلام کرد: باید از فرصت ایجاد شده برای شناساندن قابلیت‌های شهرستان‌های مستعدی همچون رابر در این جشنواره‌ها بیشتر بهره برد.

خالویی مدیر صنایع جهاد کشاورزی استان نیزگفت: این مدیریت با هماهنگی‌هایی که به انجام خواهد رساند در جهت برپایی نمایشگاهی ترویجی وآموزشی با مشارکت فعالان این عرصه همزمان با برگزاری جشنواره اقدام خواهد کرد و متقاضیان داشتن غرفه می‌توانند با هماهنگی جهاد کشاورزی در وقت مقرر اقدام لازم را معمول دارند.

در پایان محمد حسینی مدیر روابط عمومی صداوسیمای مرکز کرمان گفت: بایستی مقدمات اطلاع رسانی به موقع ومناسب پیرامون جشنواره را در مرکز کرمان، شبکه سه وسایر شبکه‌ها، مطبوعات وخبرگزاری‌ها قبل، هنگام برگزاری وپس از آن فراهم کرد.

شهرستان رابر یکی از مناطق خوش آب وهوا در۱۸۰کیلومتری کرمان واقع شده که دارای جاذبه‌های جاذبه‌های گردشگری و طبیعی با دره‌های گردو از قبیل هنزا، چهرن، عشق آباد وچشمه عروس است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر