کد خبر: 46956 A

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای کرمان:

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمان، از تسهیل بیمه کارگران ساختمانی و صنایع دستی در دفاتر خدماتی خبر داد.

کرمان-ایلنا:مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمان، از تسهیل بیمه کارگران ساختمانی و صنایع دستی در دفاتر خدماتی خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل روابط عمومی آموزش فنی وحرفه ای، ابراهیمی نژاد در جلسه توجیهی مسئولان دفاتر خدمات ارتباطی در زمینه بیمه کارگران ساختمانی و نیز شاغلان صنایع دستی، از صدور حدود60هزار کارت کارگری توسط این اداره کل تاکنون خبر داد.

وی افزود: از زمان اجرای قانون مصوب مجلس مبنی بر بیمه کارگران ساختمانی براساس کارت مهارت یعنی سال 87 تاکنون بیش از 60هزار نفر از کارگران ساختمانی استان کرمان موفق به دریافت این کارت شده اند.

وی با اشاره به اینکه کارگران از محرومترین اقشار جامعه هستند، به برخی سواستفاده ها از این طرح اشاره کرد و گفت: برخی افراد که دارای مشاغل دیگری بوده و حتی درآمد بالایی هم داشته اند بخاطر مبلغ اندک حق بیمه آن و یارانه حدود 70درصدی دولت، از این طرح سواستفاده کردند.

ابراهیمی نژاد دفاتر خدمات را یکی از ظرفیت های بسیار خوب برای ایجاد عدالت و تسهیل امور مردم دانست و گفت: علاوه بر کارگران ساختمانی، شاغلان عرصه صنایع دستی هم هم می توانند با تایید سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی با مراجعه به این دفاتر از بیمه صنایع دستی بهره مند شوند.

این مسئول آموزش های مهارتی استان گفت: این طرح با سه ضلع آموزش فنی وحرفه ای جهت صدور پروانه مهارت و تایید صلاحیت حرفه ای، تامین اجتماعی بعنوان سازمان بیمه گر و مسکن وشهرسازی بعنوان متولی کار آغاز شد که مسکن و شهرسازی از سال 90 از این طرح کنار رفت.

استاد دانشگاه کرمان اضافه کرد: هم اکنون کارگران ساختمانی بیش از 12حرفه ساختمانی که متقاضی استفاده از این طرح هستند، می توانند با تایید مهندس ناظر ساختمان در شهرها و تایید بنیاد مسکن در روستاها به دفاتر خدمات ارتباطی مراجعه کرده و ثبت نام کنند.

وی افزود: پس از برگزاری آزمون کتبی و عملی، قبول شدگان موفق به دریافت کارت مهارت و تایید صلاحیت حرفه ای شده و با مراجعه به سازمان تامین اجتماعی، با پرداخت حق بیمه اندکی از کلیه خدمات بیمه ای این سازمان بهره مند می شوند.

محمدرضاجهانگیری رئیس اداره آزمون اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمان، نیز در این جلسه با اشاره به نحوه اجرای طرح بیمه کارگران ساختمانی گفت: به تعداد هر فرد نام کاربری و رمز عبور ایجاد شده است و متقاضیان این طرح با داشتن تاییدیه، ضمن مراجعه به دفاتر خدماتی و پرداخت 150هزار ریال حق آزمون و 60 هزار ریال حق ثبت نام دفاتر، در این طرح ثبت نام می کنند.

وی افزود: اجرای این طرح در بستر وب و با همکاری دفاتر خدمات ارتباطی در شفاف سازی و تسهیل طرح کمک زیادی می کند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر