کد خبر: 49094 A

دستیار رییس جمهور:

دستیار ویژه رییس جمهور با بیان اینکه امروز استان کرمان به عنوان خاستگاه سرمایه گذاران مطرح است،گفت: در طول سال های اخیر در این استان فعالیت های سرمایه گذاری فراوانی آغاز شده که بخش قابل توجهی از آن ها نیز مورد بهره برداری قرار گرفته است.

دستیار ویژه رییس جمهور با بیان اینکه امروز استان کرمان به عنوان خاستگاه سرمایه گذاران مطرح است،گفت: در طول سال های اخیر در این استان فعالیت های سرمایه گذاری فراوانی آغاز شده که بخش قابل توجهی از آن ها نیز مورد بهره برداری قرار گرفته است.

به گزارش ایلنا، علی اکبر محرابیان شامگاه سه شنبه در نشست بررسی طرح‌های مهر ماندگار استان کرمان افزود: تکمیل زیرساخت‌ها برای رشد و توسعه اقتصادی و رضایتمندی مردمی که ولی نعمتان ما هستند و انتظار دارند در قالب این طرح‌ها خواسته‌هایشان جامه عمل پوشانده شود، امری ضروری است.

دستیار ویژه رییس جمهوری، ادامه داد: تکمیل طرح‌های مهر ماندگار و طرح‌های زیرساختی و زیربنایی بسیار مهم و حائز اهمیت است.

محرابیان افزود: نگاه دولت در قالب طرح‌های مهر ماندگار این بوده که به روند رشد طرح‌هایی که به هر دلیلی نیاز به حمایت دارند سرعت بدهد و با زمان بندی مشخص و رعایت استانداردهای مربوطه طرح‌ها را به اتمام برساند.

دستیار ویژه رییس جمهور، با اشاره به اینکه در استان کرمان ۴۳ طرح مصوب مهر ماندگار وجود دارد که اغلب این طرح‌ها از سرعت اجرای مناسبی در برنامه زمان بندی برخوردار است، گفت: روند کار به گونه‌ای است که می‌توان نمره قابل قبولی به این طرح‌ها داد.

وی سرعت بخشیدن به اجرای طرح‌های مهر ماندگار را مسابقه خدمت رسانی عنوان و اظهار کرد: اغلب دستگاه‌های اجرایی کشور درگیر اجرای این طرح‌ها هستند.

وی گفت: در این مسابقه امروز شاهد هستیم که در اقصی نقاط کشور توسط دستگاه‌ها تلاش و کوشش فروانی انجام می‌شود.

دستیار ویژه رییس جمهوری، تصریح کرد: اعتباراتی که در اجرای این طرح‌های به کار گرفته شده بواقع خیره کننده و قابل دفاع است.

محرابیان، افزود: هر کدام از ما به عنوان یک مسوول باید بتوانیم در پایان زمان تعیین شده طرح‌های مورد نظر را به اتمام برسانیم و در غیر این صورت مورد ملامت مردم قرار خواهیم گرفت.

وی گفت: برخی طرح‌ها در استان کرمان وجود دارند که اعتبارات کمتری به آن‌ها تزریق شده ولی پیشرفت بیشتری داشته‌اند.

دستیار ویژه رییس جمهوری افزود: آنچه موجب بالا رفتن راندمان امور می‌شود تنها اعتبارات نیست، برخی اوقات اعتبارات زیاد موجب کاهش راندمان کار‌ها می‌شود.

محرابیان، تاکید کرد: اگر دستگاه‌های اجرایی نتوانند طرح‌های خود را در مدت زمان تعیین شده به سرانجام برسانند باید پاسخگوی افکار عمومی باشند.

وی ادامه داد: ما هم وظیفه داریم اعتبارات را بسیج کنیم و سامان دهیم که طرح‌های مهر ماندگار به نحو شایسته پیش بروند.

دستیار ویژه رییس جمهوری از استاندار و معاونان وی، مدیران و پیمانکاران طرح‌های مهر ماندگار در کرمان تقدیر و ابراز امیدواری کرد این استان با تلاش و کوششی که دارد در بخش اجرای طرح‌های مهر ماندگار پیشتاز می‌شود.

وی گفت: چند ویژگی خاص در طرح‌های مهر ماندگار استان وجود دارد که ویژگی نخست مربوط به طرح‌های صنعتی استان است.

محرابیان، تصریح کرد: استان کرمان ظرفیت‌های صنعتی زیادی دارد که امروز اغلب این ظرفیت‌ها بر خلاف گذشته به کار گرفته شده است.

وی شاخصه دوم طرح‌های مهر ماندگار استان کرمان را طرح‌های آبی دانست و گفت: موضوع آب به غیر از موضوع صنعت در بخش کشاورزی و غیره نیز اهمیت فراوان دارد.

محرابیان گفت: طرح‌های خوبی در حوزه آب استان کرمان وجود دارد که پیشرفت‌های مطلوبی نیز داشته‌اند. در این حوزه با اینکه اعتبارات خوبی در نظر گرفته شده و تا به امروز بخش عظیمی از آن‌ها تخصیص یافته است، نیاز است روند اجرای برخی طرح‌ها را سرعت ببخشیم.

استاندار کرمان نیز در سخنانی گفت: اقدامات انجام شده در قالب طرح مهر ماندگار روند اجرای طرح‌های نیمه تمام را سرعت بخشیده است.

وی افزود: دولت دهم کار ارزشمندی را در قالب طرح‌های مهر ماندگار دنبال کرد و این امر موجب شد طرح‌های نیمه تمام با شتاب بیشتر و با کمک و همکاری مسوولان به سرانجام برسند.

نجار خاطر نشان کرد که طرح‌های مهر ماندگار این استان با وجود برخی محدودیت‌های اعتباری پیشرفت‌های خوبی داشته است.

گفتنی است، در این نشست، مدیران کل، فرمانداران، مسوولان و شماری از پیمانکاران حضور داشتند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر