کد خبر: 67479 A

فرماندار كرمان

انتخابات باید درفضایی امن و آرام برگزار شود و نیروی انتظامی حافظ این امنیت خواهد بود.

ایلنا: سعیدی فرماندار کرمان گفت: در بحث انتخابات، امنیت از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و نقش نیروی انتظامی در این زمینه بسیار کلیدی است.

به گزارش ایلنا از کرمان، سعیدی فرماندار کرمان در جلسه فرماندهان انتظامی در دادسرای عمومی کرمان اظهار داشت: در بحث انتخابات، امنیت از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و نقش نیروی انتظامی در این زمینه بسیار کلیدی است.

بهنام سعیدی با اشاره به جانفشانی‌های نیروهای انتظامی گفت: اگر تلاش‌های نیروهای جان برکف انتظامی نبود اکنون ما شاهد این آرامش و آسایش در حوزه امنیت نبودیم.

وی حمایت‌های دستگاه قضایی و همکاری نیروهای مردمی و مقتدر بسیج و نیروهای اطلاعاتی را در تامین امنیت ضروری دانست و افزود: صلح و آرامش بدون همکاری کلیه دستگاه‌های امنیتی و بدون هزینه بدست نخواهد آمد.

رئیس شورای تامین شهرستان کرمان اذعان داشت: هفته گذشته شاهد تشییع پیکر شهید مجید امیری، از پرسنل نیروی انتظامی بودیم. ایشان هم در راستای ماموریت محوله و به منظور حفظ سلامت و زندگی جوانان، جان خود را تقدیم کرد.

وی افزود: امنیت یک واژه عام است که پس از آن واژه‌هایی مانند آرامش، صلح، رفاه و زندگی مسالمت آمیز به ذهن خطور می‌کند که همه برگرفته از امنیت است و این امنیت در حوزه‌های مختلف معنا پیدا می‌کند، امنیت سیاسی، امنیت اجتماعی، امنیت قضایی و... بنابراین هیچ حرکت و پیشرفتی حاصل نخواهد شد.

فرماندار کرمان ادامه داد: مجریان برگزاری انتخابات و نیروی انتظامی نبایستی به نفع یا له کاندیدای خاصی جبهه گیری کنند.

وی خاطر نشان کرد: نیروی انتظامی حافظ قانون است، به قانون باید اعتقاد و باور داشت در فتنه ۸۸ فتنه گران قانون را به خوبی می‌دانستند و با وجود دم زدن از رعایت قانون، خلاف آن عمل می‌کردند.

سعیدی گفت: مهم‌ترین وظیفه نیروی انتظامی، حفظ صندوق و آراء مردم است. کسانی که در انتخابات شرکت می‌کنند و نام شخص خاصی را روی برگ رأی می‌نویسند در حقیقت اعتقاد خود را، آینده شهر، روستا و کشور خود را می‌نویسند و پاسداری از این برگ رأی وظیفه خطیری است که بر عهده نیروی انتظامی است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر