کد خبر: 8440 A

دادستان عمومی و انقلاب كرمان:

موحد دادستان عمومی و انقلاب كرمان گفت: اعتبارات و امكانات زندان ها براساس شاخص های استان‌ها الزامی است و انتظار می رود به استان های جرم خیز، اعتبارات و امكانات بیشتری اختصاص شود.

ایلنا- کرمان: موحد دادستان عمومی و انقلاب كرمان گفت: اعتبارات و امكانات زندان ها براساس شاخص های استان‏‎ها الزامی است و انتظار می رود به استان های جرم خیز، اعتبارات و امكانات بیشتری اختصاص گیرد.

به گزارش ایلنا به نقل روابط عمومی دادگستری استان کرمان موحد در دیدار با مدیرعامل بنیاد تعاون، حرفه آموزی و صنایع دستی زندانیان كشور، افزود: باید با استفاده هرچه بهتر از امكانات موجود به مسائل فرهنگی و اشتغال مددجویان توجه ویژه ای كرده و برای آنها اهمیت بیشتری قائل شویم.

وی با بیان این كه نگاه كلان كشور در مقررات و ضوابط، نگاهی اصلاحی است، نگاه اصلاحی را وظیفه ذاتی قوه قضاییه ذكر كرد و گفت: دستگاه قضایی در تمامی بخش ها باید با نگاه اصلاحی، تلاش كند.

دادستان كرمان تكثر زندانیان را یكی از مشكلات حوزه قضایی برشمرد و افزود: باید با اطلاع رسانی و آگاهی بخشی هرچه بیشتر به افراد جامعه، آنها را در مسیر مستقیم هدایت كنیم و از ارتكاب بزه توسط آنها، جلوگیری كنیم.

وی اظهار داشت:‌ مدیریت خوب مدیركل زندان های استان كرمان و تلاش های همكاران این مجموعه بسیاری از دغدغه های دستگاه قضایی این استان را برطرف كرده است.

وی بر نتیجه گرایی در اقدامات اصلاحی و تربیتی تاكید كرد و گفت: باید دید كه برنامه های در حال اجرا در زندان ها، چقدر موجب اصلاح مددجویان شده است.

موحد، بیان كرد: با بررسی نتایج برنامه های در حال اجرا، می توان در راستای تقویت نقاط قوت و رفع نقاط ضعف احتمالی آنها گام برداشت.

وی تدوین برنامه طولانی مدت را لازمه كار زندانبانی دانست و ادامه داد: با این كار می توان مشكلات را به صورت ریشه ای حل كرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر