کد خبر: 99490 A

معاون فنی و آموزشی فنی و حرفه‌ای استان کرمان:

نحوه اطلاع رسانی و اجرای طرح نظام استادشاگردی، مزایای طرح و مشکلات بیمه ای کارآموزان مورد بررسی قرار گرفت.

ایلنا: در جلسه هماهنگی نظام استاد شاگردی نوین استانی در مجتمع مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای با حضور مسئولان آموزش فنی و حرفه‌ای، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سازمان تامین اجتماعی، مجمع و اتحادیه‌های صنفی استان کرمان نحوه اطلاع رسانی و اجرای طرح نظام استادشاگردی، مزایای طرح و مشکلات بیمه‌ای کارآموزان مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش ایلنا از کرمان در این معاون فنی و حرفه‌ای استان با اعلام آمادگی برای همکاری و رفع مشکلات بیمه‌ای شاگردان طرح گفت: با توجه به مصوبات طرح و ابلاغیه‌های ارسالی از سوی وزارت کار، هیچ مانعی در این خصوص وجود ندارد و شاگردان طرح از شمول قانون کار و تامین اجتماعی خارج هستند.

وی ایجاد بستر لازم برای اشتغال مولد و پایدار، استمرار و تثبیت مشاغل موجود و مورد نیاز جامعه بخصوص در مشاغل خانگی و سنتی با استفاده از ظرفیت‌های بخش غیر دولتی را از اهداف این نظام برشمرد و خواستار همکاری بخش‌های ذیربط برای اطلاع رسانی مزایای طرح و حل مشکل بیمه‌ای کارآموزان تحت پوشش شد.

گفتنی است جعفری رئیس مجمع امور صنفی تولیدی استان و عضو شورای شهر کرمان نیز نسبت به اطلاع رسانی و همکاری اصناف با توجه به مزایای این طرح ابراز تمایل نمود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر