کد خبر: 103149 A

مدیر جهاد كشاورزی شهرستان كرمانشاه:

در کرمانشاه بیش از 5200 هکتار باغ مثمر وجود دارد و پیش بینی می‌شود از مجموع باغات یاد شده بیش از 50 هزار تن انواع محصولات باغی تولید شود.

ایلنا: مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرمانشاه گفت: در این شهرستان بیش از ۵۲۰۰ هکتار باغ مثمر وجود دارد و پیش بینی می‌کنیم از مجموع باغات یاد شده بیش از ۵۰ هزار تن انواع محصولات باغی تولید شود.

به گزارش ایلنا از کرمانشاه، شهریار قاسمی افزود: سال گذشته در مجموع بیش از ۴۸ هزار تن انگور، سیب، هلو، شلیل، گردو و... از باغات این شهرستان برداشت شد و امسال نیز تاکنون حدود ۲۰ هزار تن انواع محصولات باغی از باغات شهرستان کرمـانشاه برداشت شده و این روند بر اساس نوع محصولات و زمان رسیدن آن‌ها تا اواسط فصل پاییز به طول می‌انجامد.

قاسمی با بیان اینکه از مجموع باغات ذکر شده، چهار هزار هکتار از این باغات بارور است، تصریح کرد: در راستای سیاست‌های توسعه باغات و امکانات مهیا شده در سال گذشته در این شهرستان با مشارکت بهره برداران بالغ بر ۱۲۰هکتار باغ آبی و دیم به سطوح باغات شهرستان کرمانشاه اضافه شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرمانشاه در پایان خشکسالی‌های مکرر، کمبود آب، فقدان سیستم‌های نوین آبیاری، عدم توجه باغداران به تغذیه و حاصلخیزی خاک را از جمله مشکلات تولید این محصولات برشمرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر