کد خبر: 12828 A

مدیر زراعت جهاد کشاورزی کرمانشاه:

کشت کلزا در 4 هزار هکتار از زمین‌های زراعی کرمانشاه آغاز شده که پس از پایان سال زراعی پیش‌بینی می‌شود حدود 7 هزار تن از این دانه روغنی بسیار مفید برداشت شود.

کرمانشاه ـ ایلنا: مدیر زراعت جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: کشت کلزا در 4 هزار هکتار از زمین‌های زراعی کرمانشاه آغاز شده که پس از پایان سال زراعی پیش‌بینی می‌شود حدود 7 هزار تن از این دانه روغنی بسیار مفید برداشت شود.

به گزارش ایلنا از کرمانشاه، اسماعیل پرویزی‌فر افزود: شهرستانهای کرمانشاه، کنگاور، گیلانغرب و روانسر از مهم‌ترین مراکز کشت و تولید کلزا در استان کرمانشاه می‌باشد.

مدیر زراعت جهاد کشاورزی استان کرمانشاه تاکیدکرد: این استان امسال با تولید 6 هزار و 800 تن کلزا جایگاه چهارم تولید این محصول را در کشور به خود اختصاص داده و جز 7 استان برتر در زمینه تولید این محصول مهم است.

وی از کلزاکاران استان درخواست کرد برای افزایش راندمان کیفی و کمی محصولات خود با همکاری مراکز خدمات کشاورزی و مهندسین ناظر اصول علمی را در کاشت، داشت و برداشت کلزا بکار برده تا بتوانند ضمن افزایش کیفیت فرآوری این دانه روغنی به افزایش درآمدی‌های ناشی از این عمل نیز دست پیدا کنند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر