کد خبر: 1392 A

دکتر صفوی:

سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه 3 مرکز تولید حشرات را تاسیس کرده است که تا کنون در این مراکز 4 میلیون زنبور هابرو براکون تولید شده است.

کرمانشاه ـ ایلنا: دکتر سید افشین صفوی در جمع خبرنگاران گفت: افق سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه تولید محصولات کاملا سالم و کاهش چشمگیر سموم دفع آفات است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه، سرپرست معاونت بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه تاکید کرد: در سال گذشته در سطح 4 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان کرمانشاه کاشت نخود ردیفی را در بین کشاورزان ترویج داده ایم.

صفوی افزود: برنامه امسال این است که در کشت ردیفی نخود به 10 هزار هکتار برسیم. سرپرست معاونت بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: این سازمان موفق شده است که سه مرکز تولید حشرات مفید را در این استان تاسیس کند.

وی افزود: در این سه مرکز موفق شده ایم تا کنون بیش از 4 میلیون زنبور هابرو براکون را تولید کنیم. صفوی گفت: در حال حاضر بیش از 80 درصد از کشاورزی استان کرمانشاه به صورت دیم است که این موضوع وابستگی ما را به بارندگی ها به شدت افزایش داده است.

سرپرست معاونت بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه تاکید کرد: اگر بتوانیم که در این زمینه کشاورزان را آموزش دهیم بی شک ایشان می توانند تا حد زیادی از صدمات و تبعات خشکسالی در مزارع دیم خود جلوگیری کنند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر