کد خبر: 16211 A

فرماندار اسلام آبادغرب در گفتگو با ایلنا:

شهرستان اسلام آبادغرب در تولید چقدرقند رتبه اول استان کرمانشاه را در اختیار دارد.

اسلام آبادغرب ـ ایلنا: فرماندار اسلام آبادغرب گفت: از ابتدای فصل برداشت محصول تاكنون بیش از 122 هزار تن چقند قند از مزارع این شهرستان برداشت شده است.

صدراله بابلی در گفتگو با خبرنگار ایلنا افزود: با توجه به شرایط مناسب اقلیمی كشاورزان اسلام آباد رتبه اول استان را تولید این محصول به خود اختصاص داده اند و از ابتدای فصل برداشت با كشت 2700 هكتار از اراضی این شهرستان بیش از 122 هزار تن چقندر از مزارع برداشت و پیش بینی می شود بیش از 50 هزار تن دیگر از سطح مزارع برداشت شود.

وی تاکید کرد: كارخانه قند این شهرستان جهت رفاه كشاورزان بذر مرغوب محصول چقندر را با هزینه ای بیش از 1 میلیارد تومان در اختیار كشاورزان قرار داده و تاكنون 55 هزار تن از محصول تولید شده وارد كارخانه قند اسلام آباد شده و مابقی به دلیل ظرفیت محدود كارخانه و همچنین عدم رعایت تعهدات كشاورزان وارد كارخانه های استان اصفهان و قزوین كه هیچگونه تعهدی نسبت به كشاورز شهرستان ندارند شده است و با توجه به اینكه در كارخانه قند شهرستان بیش از 500 نفر اشتغال دارند از خروج باقیمانده چقندر اسلام آباد به استانهای دیگر جلوگیری خواهد شد.

فرماندار اسلام آبادغرب افزود: كارخانه قند اسلام آباد سالانه ظرفیت 150 هزار تن چقندر قند را دارد و در صورت تامین اعتبار توسعه كارخانه قند این شهرستان و ساخت كارخانه ای دیگر در منطقه حمیل از مصوبات سفر ریاست محترم جمهور است اجرا خواهد شد.

وی در پایان گفت: تاكنون بیش از 55 هزار تن محصول چقندر از كشاورزان توسط كارخانه قند خریداری كه تاكنون 45 میلیاردریال از مبلغ كل 60 میلیارد ریال به كشاورزان پرداخت شده است.

شهرستان اسلام آباد غرب قطب تولید محصول چقندر در غرب كشور است و سال گذشته كشاورز نمونه اسلام آباد با تولید 140 تن چقند در یك هكتار كه میانگین آن در كشور 50 تن در هكتار است ركورد خوبی از خود بجای گذاشت و بعنوان كشاورز نمونه كشور در محصول چقندر قند معرفی شد

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر