کد خبر: 1719 A

مدیرکل زندان های استان کرمانشاه:

مدیرکل زندان های استان کرمانشاه اغلب بزهكاریها را وابسته به پدیده شوم اعتیاد دانست.

کرمانشاه ـ ایلنا: اژدر اسدبیگی به طور سرزده از زندان اسلام آباد غرب بازدید و ضمن دیدار با پرسنل و مددجویان این مركز، بر ارتقاء و گسترش امور آموزشی تأكید كرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه، مدیركل زندان های استان كرمانشاه در نشستی با مددجویان این مركز اظهار داشت: ریشه اغلب ناهنجاریها و مشكلات موجود عدم شناخت و آگاهی مردم نسبت به مسائل حقوقی و اجتماعی است.

وی گفت: نوجوانان و جوانانی که مرتکب جرم و بزه می گردند عموما ناشی از عدم شناخت به مسائل اعتقادی و باورهای دینی است و شایسته است خانواده ها و دستگاهای مسئول در جامعه به این امر توجه ویژه داشته باشند.

اسدبیگی افزود: متأسفانه مواد مخدر و اعتیاد بیشترین درصد آمار موجود زندانیان را تشكیل داده و اغلب بزهكاریها و ناهنجاریهای اجتماعی نیز به نوعی وابسته به این پدیده شوم است.

این مقام مسئول یادآور شد: در زندان ها بستر مناسب اصلاحی و تربیتی فراهم گردیده و مددجویان بایستی با تمایل و رغبت كامل برای خودسازی و اصلاح اعمال خود در این چرخه قرار بگیرند.

وی گفت: رسالت ما خدمت رسانی و فراهم ساختن ابزار و امكانات مناسب اصلاحی و تربیتی و پرورشی است و زمانی موفق خواهیم بود كه مددجویان با بینش و درایت وارد این چرخه شوند و در جهت اصلاح رفتار خود تلاش کنند.

اسدبیگی اضافه کرد: فرایند اصلاحی و تربیتی در یک دوره زمانی معین و پس از طی پروسه آموزشی محقق می شود و چنانچه مددجویان در هر یک از مراحل آموزشی از زندان آزاد شوند می توانند از طریق مراکز مراقبت بعد از خروج از آموزش های مورد نظر بر خوردار و چرخه اصلاحی و تربیتی را بطورکامل طی نمایند.

مدیرکل زندان های کرمانشاه اضافه کرد: زمانی اهداف اصلاحی و تربیتی محقق خواهد شد که پس از طی فرایند آموزشی و آزادی زندانیان، بستر پذیرش اجتماعی فراهم و بازگشتی به زندان نداشته باشیم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر