کد خبر: 17638 A

رئیس سازمان صنعت استان کرمانشاه:

سالانه در حدود 19 میلیون تن به ارزش 4/6 میلیارد دلار واردات به کشور داریم.

ایلنا - کرمانشاه: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه، صبح پنجشنبه در مراسم تجلیل از صادرکنندگان برتر استان کرمانشاه که در سالن اجتماعات اتاق بازرگانی این شهر برگزار شد، گفت: کرمانشاه در امر صادرات به دیگر نقاط، جزو استانهای پیشرو و ممتاز کشور است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه، جهانگیر شاهمرادی تاکید کرد: در حال حاضر میزان صادرات غیرنفتی کشور بیش از 37 میلیون تن با ارزشی معادل 20 میلیارد دلار است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه افزود: در مقابل، سالانه در حدود 19 میلیون تن به ارزش 4/6 میلیارد دلار واردات به کشور داریم.

شاهمرادی گفت: صادرات از نظر ارزشی 4 درصد کاهش و بیش از 10 درصد واردات نیز کاهش پیدا کرده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه افزود: عراق با 2.9 میلیارد دلار حدود 14 درصد صادرات کشور را به خود اختصاص داده است و امارات، چین و افغانستان در رده‌های بعدی قرار دارند.

شاهمرادی گفت: جمع کل صادرات کشور به کشورهای امارات، چین و افغانستان ده میلیارد دلار معادل 51.5 درصد صادرات کشور به این کشورها است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه در پایان سخنان خود تاکید کرد: صادرات کرمانشاه به عراق در شش ماه اول سال‌جاری یک میلیارد و 195 میلیون دلار بوده و این چیزی جزو نتیجه تلاش‌های استاندار و دیگر استان‌ها نبوده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر