کد خبر: 1944 A

استاندار كرمانشاه:

پیشرفت و توسعه بازارچه مرزی پرویزخان شهرستان قصرشیرین در سه سال گذشته بسیار چشمگیر و اساسی بوده است.

کرمانشاه ـ ایلنا: سید دادوش هاشمی صبح یكشنبه در ششمین نشست كارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان كرمانشاه گفت: بازارچه پرویزخان در سالهای گذشته به غیر از یك پل فاقد هرگونه امكانات رفاهی و خدماتی بود اما امروز با توسعه و تجهیز آن، این بازارچه هر روز ترانزیت بیشتری را به خود جلب می كند.

به گزارش ایلنا از کرمانشاه، استاندار كرمانشاه، استاندار کرمانشاه افزود: البته برنامه‌ها و طرح‌های بسیار دیگری نیز برای توسعه هر چه بیشتر بازارچه پرویزخان و دیگر بازارچه های مرزی استان كرمانشاه در دست اقدام است كه همه مسوولین مربوطه بایستی با نهایت تلاش در اجرای آن ها كوشا باشند.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی استان كرمانشاه نیز در این نشست اظهار داشت: در چهار ماه اول سال 91، میزان صادرات غیرنفتی واحد های تولیدی استان بیش از 137 میلیون دلار بوده است.

كیوان كاشفی افزود: عمده این صادرات كود اوره شركت پتروشیمی با بیش از 62 میلیون دلار، سیمان سامان 5/24 میلیون دلار، لبنیات مانیزان 7/14 میلیون دلار، سیمان غرب با 4/14 میلیون دلار و محصولات روژین تاك غرب با 9/6 میلیون دلار بوده است.

وی همچنین آمار صادرات گمركات و بازارچه های مرزی استان كرمانشاه براساس استان تولید كننده و ارزش كالا در چهار ماه اول امسال را اینگونه عنوان كرد: استان تهران با 3/439 میلیون دلار بیشترین صادرات را از مرز كرمانشاه انجام داده است و استانهای كرمانشاه با 9/47 میلیون دلار، همدان با هشت میلیون دلار و استان سمنان 5/5 میلیون دلار جایگاههای بعدی را به خود اختصاص داده اند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر