کد خبر: 20448 A

آهکی در گفتگو با ایلنا:

در حال حاضر بیش از 85 نقطه حادثه خیز در استان کرمانشاه وجود دارد که با تامین اعتباری در حدود 8 میلیارد تومان می توان این نقاط را تا پایان برنامه پنجم توسعه اصلاح کرد.

ایلنا ـ کرمانشاه: مدیر ساخت و توسعه راه های اداره کل راه شهرسازی استان کرمانشاه گفت: استان کرمانشاه به دلیل داشتن نقاط کوهستانی، بالطبع دارای نقاط و راه های مواصلاتی بسیار است که برخی از این راهها و جاده دارای خطرات بالقوه ای هستند که تلاش ما رفع این نقاط حادثه خیز است.

مهرداد آهکی در گفتگو با خبرنگار ایلنا تاکید کرد: سالانه این نقاط حادثه خیر هزینه های مالی و جانی فراوانی برای شهروندان پیش می آورد که این مهم نیازمند تامین اعتبار از سوی مسئولین بالاتری کشوری و استانی دارد.

مدیر ساخت و توسعه راه های اداره کل راه شهرسازی استان کرمانشاه گفت: در حال حاضر بیش از 85 نقطه حادثه خیز در استان کرمانشاه وجود دارد که با تامین اعتباری در حدود 8 میلیارد تومان می توان این نقاط را تا پایان برنامه پنجم توسعه اصلاح کرد.

آهکی افزود: یکی از نقاط حادثه خیز در استان کرمانشاه تقاطع بیستون به بلوردی است که این محل در طول سال تلفات جانی و مالی بسیاری در مردم و مسافرات تحمیل می کرد و خوشبختانه اصلاح فوری این نقط در دستور ما قرار گرفت و هم اکنون این عملیات در نقطه مذکور در حال انجام است.

مدیر ساخت و توسعه راه های اداره کل راه شهرسازی استان کرمانشاه گفت: انجام این پروژه تاکنون بیش از 1 میلیارد و چهارصد میلیون تومان هزینه برده است و برای اتمام آن به 400 میلیون تومان دیگر اعتبار نیاز داریم که اداره کل راه و شهرسازی استان کرمانشاه به دنبال تامین این مبلغ است.

آهکی افزود: این پروژه در حال حاضر 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در صورت مهیا بودن شرایط و برنامه ریزی های انجام گرفته تا پایان سال می توانیم شاهد افتتاح این پروژه باشیم.

وی به دیگر نقاط حادثه خیز در استان کرمانشاه اشاره داشت و گفت: یکی دیگر از نقاط حادثه خیز در استان کرمانشاه، تقاطع شهید عسگری در جاده کرمانشاه به کامیاران است که هر ساله این نقط جان بسیاری از مسافران هم استانی و هموطن را تهدید می کند.

مدیر ساخت و توسعه راه های اداره کل راه شهرسازی استان کرمانشاه افزود: کار اصلاح این نقطه، با پیشرفت فیزیکی 75 درصد در حال انجام است و برای این پروژه تاکنون بیش از یک میلیارد تومان هزینه شده است.

آهکی در پایان زمان اتمام این پروژه را نیمه نخست سال آینده عنوان کرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر