کد خبر: 20449 A

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه:

کرمانشاه جایگاه سیزدهم مطالعه و کتابخوانی در کشور را در اختیار دارد.

ایلنا ـ کرمانشاه: مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه گفت: میزان مطالعه یکی از عناصر تعیین میزان توسعه یافتگی یک جامعه و کشور است.

اسماعیل احمدی در گفتگو با ایلنا تاکید کرد: میانگین مطالعه کتاب غیر درسی در کشور 15 دقیقه و 29 ثانیه است که این عدد در استان کرمانشاه 16 دقیقه و 39 ثانیه است.

وی با اشاره به اینکه میانگین مطالعه روزنامه در کشور، 39 ثانیه و 28 ثانیه است، افزود: این عدد در استان کرمانشاه 38 دقیقه و 36 ثانیه است که نسبت به کشور آمار بالاتری را نشان می دهد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه گفت: میانگین مطالعه قرآن کریم و کتابهای ادعیه در کشور 12 دقیقه و 7 ثانیه بوده که این میانگین در کرمانشاه در حدود 8 دقیقه و 20 ثانیه است که نسبت به کشور از جایگاه پایین تری برخوردار است.

احمدی افزود: در کل می توان گفت که کرمانشاه جایگاه سیزدهم مطالعه در کشور را در اختیار دارد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه گفت: به ازای هر 30 هزار نفر در کرمانشاه یک کتابخانه وجود دارد و همچنین زیربنای کتابخانه های عمومی در این استان به ازای هر 100 نفر 46/1 متر مربع است که نسبت به میانگین کشوری، که رقمی در حدود 40/1 مترمربع بوده، از جایگاه بالاتری برخوردار است.

وی تاکید کرد: براساس افق 1404 این مقدار باید به 8 مترمربع برای هر 100 نفر در کرمانشاه برسد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه در پایان گفت: تعداد کتابهای موجود در کتابخانه های مشارکتی و نهادی در استان کرمانشاه به ازای هر 100 نفر 41 جلد کتاب است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر