کد خبر: 20452 A

فرماندار اسلام آبادغرب در گفتگو با ایلنا:

كاوش بنای تاریخی روستای پلنگرد بعد از 65 روز به پایان رسید و حفظ و نگهداری این بنای تاریخی با توجه به قرار گرفتن در مسیر استان ایلام به كرمانشاه،نیازمند همت مسئولین میراث فرهنگی استان است.

ایلنا ـ اسلام آبادغرب: فرماندار اسلام آبادغرب گفت: كاوش بنای تاریخی روستای پلنگرد بعد از 65 روز به پایان رسید و حفظ و نگهداری این بنای تاریخی با توجه به قرار گرفتن در مسیر استان ایلام به كرمانشاه،نیازمند همت مسئولین میراث فرهنگی استان است.

صدرالله بابلی در گفتگو با خبرنگار ایلنا تاکید کرد: مساحت این بنای مهم 288 متر مربع است كه كاوش آن با همت 10 نفر كاوشگر و 22 نفر كارگر طی مدت 65 روز با هزینه ای بالغ بر 340 میلیون ریال به پایان رسیده است.

وی افزود: این اثر تاریخی آتشكده ای از دوره ساسانی است كه در آن 5 پایه آتشدان،سكوهای گچبری سفال نوشته هایی به خط پهلوی ساسانی وجود دارد.

فرماندار اسلام آبادغرب قدمت این اثر باستانی را 1600 سال عنوان کرد و گفت: در شهرستان اسلام آباد غرب آثار باستانی بسیار ارزشمندی وجود دارد كه احیای این آثار می تواند نقش بسیاری در جذب توریست و گردشگر به منطقه داشته باشد.

بابلی افزود: نگهداری این اثر تاریخی با توجه به هزینه ای كه برای كاوش آن انجام شده و همچنین قرار گرفتن این اثر تاریخی در محور استانهای ایلام و كرمانشاه نیازمند همكاری و همراهی مسئولین محترم میراث فرهنگی استان است.

فرماندار اسلام آبادغرب در پایان گفت: از دست اندرکاران و حافظان این اثر تاریخی و ماندگار بخاطر تلاش در حفط آن تقدیر و قدردانی را داریم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر