کد خبر: 20505 A

اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان کرمانشاه باهدف ارتقاء و بهبود شیوه های ارزشیابی، اقدام به برگزاری کارگاه آموزش طراحی سوال کرد.

ایلنا ـ کرمانشاه: مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای استان کرمانشاه در جمع خبرنگاران گفت: اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان کرمانشاه باهدف ارتقاء و بهبود شیوه های ارزشیابی، اقدام به برگزاری کارگاه آموزش طراحی سوال کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه، فرشید امیری افزود: این دوره های آموزشی با هدف ارتقاء سطح کیفی آزمونها در بهبود شیوه های ارزشیابی موثر خواهدبود.

وی براهمیت و ضرورت توجه به ارزشیابی و رعایت اصول در طراحی سوالات تاکید کرد و گفت: سنجش و ارزشیابی آموزشی یکی از مهمترین وظایف آموزش دهنده است.

امیری با اشاره به این مطلب که در امر آموزش، طراحی سوالات به صورت صحیح و مطابق با استانداردها بسیار اهمیت دارد اضافه کرد: سوالات مناسب و آزمونگران توانمند میزان اطلاعات و پیشرفت کارآموزان را در پایان دوره آموزشی به بهترین شکل ارزیابی می کنند.

وی در پایان گفت: دوره آموزشی طراحان سوال و آزمونگران عملی باحضور مربیان مراکز آموزش فنی وحرفه ای اسلام آبادغرب، سرپل ذهاب، گیلانغرب، قصرشیرین و دالاهو درمرکز فنی وحرفه ای اسلام آبادغرب برگزارشد.

گفتنی است که دراین کارگاه آموزشی، مربیان با روشهای نوین طراحی سوال به دو صورت تئوری و عملی آشنا شدند که مورد استقبال شرکت کنندگان واقع شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر