کد خبر: 20510 A

ظهر امروز در مسجد آیت الله بروجردی کرمانشاه؛

ظهر امروز، پنجشنبه، در مسجد آیت الله بروجردی کرمانشاه، مراسم بزرگداشت سومین سالگرد ارتحال آیت الله نجومی برگزار می شود.

ایلنا ـ کرمانشاه: استاندار و امام جمعه کرمانشاه به صورت مشترک در پیامی به مناسبت سومین سالگرد درگذشت مرحوم آیت الله نجومی از روحانیون خوشنام و مردمی کرمانشاه آورده اند: آیت‌الله سیدمرتضی نجومی کرمانشاهی از جمله تاثیرگذارترین چهره‌های معنوی، هنری و انقلابی ایران زمین‌؛ در سراسر طول عمر پرخیر و برکت خویش منشا خدمات فراوانی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و به‌ویژه مردم شریف و خداجوی کرمانشاه در ابعاد و وجوه مختلف بودند.

در ادامه پیام آیت الله مصطفی علما و سید دادوش هاشمی می خوانیم: تاثیر شخصیت ایشان تنها به عرصه کتابت و خوشنویسی محدود نگشته بلکه با نگارش چندین و چند رساله فقهی در تعظیم و تکریم شعائر اسلامی نیز کوشیده و در روند حرکت و ایجاد شور انقلابی در استان کرمانشاه در جریان پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام‌خمینی (ره) نیز نقشی محوری ایفا کرده است.

این پیام می افزاید: بی‌تردید نام والا و سیره‌ عرفانی آن فقیه مجاهد که همواره از زمره یاران واقعی و مخلص ولایت بودند‌؛ برای همیشه در اذهان مردم قدرشناس و ولایتمدار استان کرمانشاه خواهد ماند.

در پایان پیام مشترک امام جمعه و استاندار کرمانشاه آمده است: هم‌اکنون که سومین سال عروج عارفانه آن پیر ربّانی از عالم ملک به ملکوت با آغاز ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) مقارن شده است، یاد و خاطره آن عزیز سفرکرده را که همواره در راه ترویج فرهنگ عاشورایی و حماسه حسینی اهتمامی ویژه داشت، گرامی داشته و از خداوند متعال علو درجات و همنشینی ایشان را با ابرار و اجداد معظمشان مسئلت داریم و از عموم مردم غیور و قدرشناس استان دعوت می‌کنیم.

گفتنی است که مراسم بزگداشت سومین سالگرد درگذشت این عالم ربانی امروز 25 آبان ماه از ساعت ‌‌14:30 تا 16 در مسجد آیت‌الله بروجردی برگزار می‌شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر