کد خبر: 23757 A

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در گفتگو با ایلنا:

در سطح سه شهرستان اکثر پروژه ها با کندی همراه است و با زمان متناسب اجرایی منظور شده برای اتمام آنها همخوانی ندارد.

ایلنا ـ کرمانشاه: نماینده قصرشیرین، سرپلذهاب؛ گیلانغرب و رئیس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه از روند اجرایی و انجام مصوبات سفر سال گذشته مقام رهبری به استان کرمانشاه در حوزه انتخابیه خود به شدت انتقاد کرد.

فتح الله حسینی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ایلنا افزود: در سطح سه شهرستان اکثر پروژه ها با کندی همراه است و با زمان متناسب اجرایی منظور شده برای اتمام آنها همخوانی ندارد.

وی تاکید کرد: برای نمونه از میان 47 پروژه در شهرستان قصرشیرین 10 طرح یکساله مصوب شده که هیچکدام به پایان نرسیده و مطابق اسناد هنوز از 60 درصد پیشرفت برخوردار بوده اند، در حالی است که مابقی طرح ها با 20 درصد پیشرفت اجرایی همراه بوده است، هرچند می بایست با دیده تردید به این آمار نگریست.

نماینده قصرشیرین ادامه داد: جالب است بدانید از 58 پروژه سرپلذهاب تنها سه پروژه به اتمام رسیده که معلوم شد با پیگیری ما دو پروژه آن با گزارش خلاف واقع اعلام همراه بوده و عملا به اتمام نرسیده است، مانند روستای بریموند یا بانی هاون.

رئیس کمیته رزمندگان مجلس شورای اسلامی با انتقاد کم سابقه از نحوه اجرا و اتمام مصوبات سفر مقام معظم رهبری درباره شهرستان گیلانغرب گفت: از 79 طرح مصوب شهرستان تنها 5 پروژه مطابق گفته مسئولان بپایان رسیده و درباره درستی آن نیاز به بررسی جدی دارد.

فتح الله حسینی در ادامه افزود: کل مصوبات این سه شهرستان در سفر مقام معظم رهبری 184 مصوبه بوده که از این تعداد 85 پروژه در دست اقدام و فعلا به مرحله اجرا نرسیده است. در همین حال 91 پروژه عملا بلاتکلیف مانده و تنها 8 پروژه در دو شهرستان سرپلذهاب و گیلانغرب بنا به گفته مسئولان اجرایی به اتمام رسیده است.

نماینده قصرشیرین؛ سرپلذهاب و گیلانغرب تأکید کرد: بدون شک علت قصور مسئولین درباره روند نامناسب و نامطلوب مصوبات سفر آقا دنبال خواهد شد و حتما بررسی خواهد شد و با توجه به اهمیت سفر مقام معظم رهبری حتما نتایج آن باطلاع افکار عمومی خواهد رسید.

حسینی با اشاره به اتفاقات روز گذشته در استانداری کرمانشاه و خروج نمایندگان از سالن اجتماعات گفت: در حالی که رهبر معظم انقلاب همه را به وحدت و یکدلی فرا می خوانند و همه باید در راستای فرامین معظم له گام برداریم اتفاق روز گذشته از سوی نماینده دولت در استان در خلاف این مسیر تفسیر می شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی افزود: مجمع نمایندگان استان به دعوت وزیر اقتصاد برای بررسی مصوبات سفر رهبری به استان در جلسه حضور یافت که مورد بی مهری استاندار قرار گرفتند. این در حالی است که نمایندگان از طرف ملت ناظران ملتند و موظف به اجرای وظیفه نظارتی خود هستیم.

حسینی درباره ترک جلسه از سوی مجمع نمایندگان استان تصریح کرد: تمام هم و تلاش ما حفظ وحدت میان دولت و مجلس بود اما از آنجا که حرکت استاندار نادرست و بگونه ای خلاف تمام سخنان رهبری بود لذا مجمع به این نتیجه رسید که جلسه را ترک کند. اما تمام این باعث نخواهد شد که ما در راستای اهداف دشمن گام برداریم، ما نباید به تفرقه دامن بزنیم، ما این اقدام استاندار را محکوم می کنیم.

رئیس مجمع نمایندگان استان در خاتمه درباره پیگیری رفتار بالاترین مقام دولتی در استان گفت: بدون شک این موضوع بررسی و پیگیری خواهد شد. ما خواستار اعزام کمیته ای از تهران برای تحقیق و تفحص درباره این عمل و وضعیت نامطلوب استان در تمام زمینه ها هستیم. وضعیت استان مساعد نیست و گزارش های لازم را به نهادهای ذیصلاح اعلام خواهیم کرد.

گزارش: فرزاد پورمرادی

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر