کد خبر: 2834 A

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه:

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه از برگزاری همایش علمی پژوهشی منطقه ای نقش علمای اهل سنت در وحدت اسلامی در شهرستان پاوه خبر داد.

کرمانشاه ـ ایلنا: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه  گفت: این همایش نقش مهمی در در ایجاد وحدت و شکل گیری فضای مناسب برادری در منطقه خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه، حجت الاسلام محمد آفتابی در جمع خبرنگاران، افزود: این همایش ویژه استانهای کردستان، لرستان، همدان، کرمانشاه و آذربایجان غربی است و علاقمندان می توانند آثار خود را در زمینه های مختلف پژوهشی به دبیرخانه همایش ارسال نمایند.

آفتابی با بیان اینکه این همایش مهر ماه برگزار می شود، افزود: موشوع مقالات شامل تحلیل مبانی فقهی وحدت امت واحده اسلامی ازمنظر مذاهب اربعه اهل سنت و جماعت و فقه شیعی، معرفی زوایای اندیشه ها و شاخصه‌های شخصیتی علما و روحانیت وحدت اندیش در جامعه اهل سنت غرب کشور، تحلیل تعامل علمای اهل سنت با علمای شیعه درجهت تحقق وحدت و انسجام اسلامی در منطقه ی غرب کشور، تحلیل عوامل جامعه‌شناختی و روانشناختی زندگی وحدت گرایانه، مسالمت‌آمیز و دوستانه مسلمانان شیعه و سنی درمنطقه ی غرب کشور، بررسی نقش روحانیت اهل سنت استان های غرب کشور در روشنگری جامعه درمقابل اندیشه‌های انحرافی وارداتی و تفرقه‌افکنانه و بررسی راهکارهای تقویت و ارتقای اندیشه‌های وحدت‌گرایانه در طلبه‌های جوان و مدارس علوم دینی جامعه اهل سنت و حوزه های علمیه اهل تشیع است.

وی تحلیل نقش روحانیت اهل سنت وجماعت در دفاع از مبانی جمهوری اسلامی و پیشبرد اهداف نظام و هشت سال دفاع مقدس، بررسی نقش گرایشات عرفانی و صوفیانه روحانیت اهل سنت درتحقق روح وحدت و اتحاد در میان مسلمانان و کتاب‌شناسی علما و روحانیت اهل سنت در مورد مبانی وحدت جهان اسلام و مبارزه با اندیشه‌های تفرقه‌انگیز را از دیگر موضوعات این همایش عنوان کرد.

آفتابی گفت: پژوهشگران می توانند با ارسال آثار به این همایش نقش مهمی در ایجاد بسترهای وحدت آفرین ایفا کنند.

وی آخرین مهلت ارسال مقالات را دهم مهر ماه عنوان کرد و افزود: علاقمندان می توانند آثار خود را به دبیرخانه همایش ارسال یا به آدرس الکترونیکی http://vahdat.pave@yahoo.com ایمیل کنند.

گفتنی است: علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سامانه خبری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پاوه به آدرس http://ershadeeslami-paveh.blogfa.com مراجعه کنند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر