کد خبر: 36922 A

شهردار گهواره در گفتگو با ایلنا:

شهرداری گهواره با استفاده از نیروها و پرسنل متخصص آماده هرگونه خدمت رسانی به مردم این شهر است.

ایلنا ـ دالاهو: شهردار شهر گهواره گفت: گهواره یکی از دو شهر شهرستان دالاهو است که در سال 79 از سوی کشور به شهر تبدیل شده است.

محسن داوند در گفتگو با خبرنگار ایلنا تاکید کرد: اکثر مردم گهواره کشاورزند و محصولات باغی این شهر بویژه سیب آن شهرت جهانی دارد.

شهردار گهواره با اشاره به اینکه براساس آخرین سرشماری جمعیت این شهر بیش از 20 هزار نفر اعلام شده است، گفت: اهالی شهر گهواره مردمی خونگرم، مهمانواز و صمیمی هستند و این باعث شده که گهواره در تمامی ایام سال پذیرایی مهمانان بسیاری از استان و کشور باشد.

داوند با بیان اینکه در سال گذشته اعتبارات عمرانی به این شهر اختصاص یافته است، تاکید کرد: در سال 90 اعتبارات شهرداری گهواره در چند بخش و حوزه تامین و تقسیم شده است که این مبالغ صرف امور زیربنایی، زیباسازی و عمرانی گهواره شده است.

شهردار گهواره گفت: می توان یکی از مهمترین دستاورد شهرداری گهواره که از محل اعتبارات جاری شهرداری صورت گرفته را تعریض محله قدیمی سرتپه از 5/1 به 6 متر و تخریب بافت فرسوده محله سرتپه و اجرای سیستم فاضلاب با همکاری اداره امور آب گهواره، خرید پایه پرچم به ارتفاع 26 متر و ابعاد 92 متر مربع، رنگ‌آمیزی در مغازهای گهواره، خرید چراغهای پارکی و...نام برد.

وی با اشاره به اینکه در زمینه خدمات شهری، اقدامات خوبی در گهواره انجام گرفته است، افزود: شهرداری گهواره موفق به ساماندهی و تجهیز واحد آتش نشانی این شهر و نیز خدمات موتوری خود شده است.

شهردار گهواره با اشاره به نصب 600 متر کابل برق و 100 پایه چراغ در این شهر، گفت: اجرای سیستم آبیاری بلوار ولی عصر، اختصاص دو دستگاه خودرو برای جمع‌آوری زباله در سطح شهر، رنگ آمیزی جدول های سطح شهر، جمع‌آوری آبهای سطحی، شن ریزی و تسطیح محله‌های بنیاد مسکن، کتابخانه نور و نقاط دیگر سطح شهر، از دیگر برنامه های این شهرداری بوده است.

داروند با بیان اینکه شهرداری گهواره محل های درآمدی برای تامین اعتبارات جاری خود دارد، افزود: معمولا شهرداریها دارای شش کد درآمدی شامل جرائم ماده 100 و 77، کمکهای بلاعوض عمرانی دولت، درآمد حاصل از وجوه اموال شهرداری (حاصل از کرایه ماشین‌آلات، بهای خدمات و موسسات انتفاعی مانند لکه‌گیری و ترمیم نوار حفاری، عوارض اختصاصی و درآمد ناشی از عوارض عمومی هستند.

شهردار گهواره با اشاره به اجرای طرح مقاوم سازی ساختمانها در این شهر، گفت: بر اساس دستورالعملها، نقشه‌های اجرایی ساخت باید توسط نظام مهندسی و کارشناسان ناظر تهیه شود و طبعاً اجرای مقررات آن و صدور پایان کار برای ساختمانهای منوط به اجرای آئین‌نامه‌های مرتبط (آئین‌نامه 2800) است.

داوند با اشاره به حوزه حمل و نقل در شهر گهواره، افزود: چون بافت گهواره کوچک است امکان استقرار تاکسی در آن وجود ندارد، لذا بنا به بعد مسافت و توجیه اقتصادی برای مالکان تاکسی شهرداری گهواره دو ترمینال اجاره‌ای برای رفاه حال شهروندان در اختیار مردم قرار داده است که شامل ترمینال مسیرهای کرمانشاه، اسلام‌آباد غرب، کوزران و کرند و روستاهای تابعه شهر گهواره است.

شهردار گهواره در پایان گفت: مجموعه شهرداری گهواره خدمتگزار مردم بوده و بهترین ارزیاب عملکردش اذهان عمومی شهروندان آگاه و منصف گهواره هستند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر