کد خبر: 37150 A

مشاور اقتصادی استاندار کرمانشاه:

از لحاظ تقسیمات كشوری قرار است مدیریت بازارچه سومار به شهرستان گیلانغرب واگذار شود تا مردم این شهرستان نیز از تعامالات اقتصادی و تجاری بهره مند شوند.

ایلنا ـ کرمانشاه: مشاور اقتصادی استاندار کرمانشاه صبح امروز در نشست مسئولین استان کرمانشاه با مسئولین اقتصادی استان دیالی عراق، گفت: در طی سال های گذشته به دنبال گسترش روابط اقتصادی، فرهنگی، تجاری و سیاسی با استان دیالی عراق بوده ایم.

به گزارش خبرنگار ایلنا از کرمانشاه، در این دیدار فرهادی تاکید کرد: علاقمند به گسترش روابط با این استان به منظور منتفع شدن مردم مرزنشین این دو استان هستیم.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران در خصوص گسترش روابط استان كرمانشاه با استان های مرزی خود به دنبال گسترش روابط است و در این زمینه مجوزهای خوبی به استان داده است.

وی ادامه داد: در خصوص بازگشایی بازارچه سومار - مندلی نیز توافقات خوبی از سوی دولت های دو كشور حاصل شده و در این نشست به دنبال ارائه راهكارهای لازم جهت ایجاد زیرساخت ها در بازگشایی این بازارچه هستیم.

مشاور اقتصادی استاندار كرمانشاه گفت: خوشبختانه طی چند مدت گذشته اراده و تصمیم جدی در استان دیالی عراق در راستای بازگشایی این بازارچه حاصل شده و ما از این اقدامات استقبال می كنیم و برای اجرای آن آمادگی كامل داریم.

وی افزود: از لحاظ تقسیمات كشوری قرار است مدیریت بازارچه سومار به شهرستان گیلانغرب واگذار شود تا مردم این شهرستان نیز از تعامالات اقتصادی و تجاری بهره مند شوند.

وی بیان داشت: بدون شك بازگشایی و افتتاح این بازارچه موجب گسترش ارتباط دو استان را فراهم خواهد ساخت.

در ادامه این نشست محمد معروف حسین فرماندار بلدروز عراق نیز گفت: مجوزهای لازم را برای افتتاح بازارچه سومار - مندلی از دولت مركزی عراق اخذ كرده ایم و با جدیت به دنبال راه اندازی آن هستیم.

وی افزود: خوشبختانه امنیت خوبی در شهرستان بلدوز و مرز مندلی جهت افتتاح این بازارچه وجود دارد و در این راستا هیچ مشكلی وجود ندارد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر